»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Anakart modelini öğrenme

Anakart modelini öğrenme:

Yazdı:  07 Jul 2009 20:26   Son düzenlenme: DontClick
selam arkadaşım ben bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum bana en güncel driverleri bulmam konusunda yardımcı olabilirmisin acaba bana bu bilgisayar için gerekli olan tüm driverler lazım ve bir soru daha soracam driverleri bilgisayara yüklerken sıra olayı varmı varsa bunla ilgilide bilgi almak istiyorum şimdiden yardımın için teşekkür ederim

Ana Kart : ASUSTEK Computer Ä°NC. A7V8X-X
Ä°ÅŸletim sistemi : XP
Sürüm : 5,1,2600 Service Pack 3 yapı 2600
Ekran Kartı : geforce fx 5200
ses kartı : soundmax digital audio
Yazdı:  07 Jul 2009 21:06
Asus A7V8X-X modelini şu sıralama ile kurman gerekiyor:

chipset driver
ses driver
LAN Driver

SP3 kurduktan sonra usb hatasını gidermek için USB update
Yazdı:  10 Jul 2009 02:50
s.a bilader ben gecenler pc y format attim sonra pc yi aldigim zaman gelen CD lerle pc ye yukleme yaptim.Realtek ide yukledim ama pc den ses gelmedi sildim tekrar yukliim dedim hata verdi. aygıt yoneticisindede REALTEK HİGH DEFİNİTİON AUDİO nun yaninda soru işareti var. guncelle falan dedim ama guncellemiyor baska bişeyi guncelle dedigim zaman oluyo ama bunda olmuyor.İnternettede arastirdim cogu kişinin basina gelmiş ama çözümü bir türlü bulamadım.yardım edersen sevinirim.

anakart üretici firması:ASUStek COM: İNC.
model:P5GC-MX            Rev x.xx
chipset:intel    i945G         rev:A2

ÅŸimdiden saol
Yazdı:  10 Jul 2009 14:26   Son düzenlenme: osman
Asus P5GC-MX Driver:

Chipset Driver
Ses Driver
VGA Driver

bunları sırayla sistemine kurmalısın.
Yazdı:  10 Jul 2009 15:40
ses driver i yuklemior sorunda orda zaten ses driveri uklerken realtek high definition audio u yukemio orda hata veriyo iste
Yazdı:  10 Jul 2009 17:49
bir de ne hatası verdiğini yazsan?
Yazdı:  11 Jul 2009 19:52
realtek HD audio kurulumu yapılamadı.!!

diye hata veriyor.burdada gorebilirsin:

httpimg44.imageshack.usimg445888hatavts.png
Yazdı:  11 Jul 2009 22:48
osman abi  ben bılgısayrdan aygıt yonetıcısne gırıyorum ordanda ses oyun kumandaları fakat orda realtek yok onu nerden bulabılrım bılgısayrda ses yok  sag alttada ses sımgesı yok cok acıl
Yazdı:  11 Jul 2009 22:55
osman abı bılgısayara format attıktan sonra oldu olan bılgısayardan mzuk dınleyemıyorum yanı ses yok aygıt yonetıcelrındende ses ve oyun kumandalarına gırıyorum realtek yok sorunum nedır nasıl duzeltılır
Yazdı:  13 Jul 2009 21:42
Alıntı:
realtek HD audio kurulumu yapılamadı.!!

driver nasıl yüklenir buradaki ikinci mesajıma göre yükleme yapmalısın. Daha öncesinde xp sp2 ya da sp3 sürümüne yükseltmen gerek.
Yazdı:  15 Jul 2009 19:02
merhabalar ben xp yüklemek istiyorum ama driver lar elimde deÄŸil  yardımcı olurmusunuz
anakart:Foxconn
model:G31MV/G31MV-K
chipset:intel P35/G33/G31
Yazdı:  15 Jul 2009 19:38
Foxconn G31MV-K için driver:
Anakart Özellikleri:
Chipset: Intel G31 + ICH7
Ses: 5.1 HD audio - Realtek ALC662-GR
LAN: Gigabit, Realtek RTL8111B/RTL8111D

G31MV-K Windows XP uyumlu driver dosyaları:

Intel G31 Chipset Driver
G31 Ses Driver
Realtek RTL8111B Gigabit Ethernet Driver
Yazdı:  18 Jul 2009 02:19
Tek kelimeyle kutluyorum sizi. Netin en mükemmel sitelerinden bir tanesi diyebilirim.

Anakart : ECS
Modeli : P4M900T-M2 (V2.0)
Ä°ÅŸletim Sistemi : xp profosionel sp2

Pc me ait hiçbir driverim yok. Anakartıma ait sürücüleri cd haline getirebilmem için ne yapmam gerekli acaba. Ses+Ekran kartını bulup yüklüyorum ancak chipseti yükleyemiyorum. Gerekli olan bütün sürücü dosyalarını bulup cd haline getirmeme yardımcı olurmusunuz ?
Yazdı:  19 Jul 2009 15:01
Via ide driver kurabilirsin.

IDE Driver

Driver cd yapmak gibi bir program yok.
Sadece sistemine tüm sürücüleri kurduktan sonra her şey sorunsuz çalışıyorsa, o zaman driver yedeklame programları ile yedek alabilirsin.
Yazdı:  08 Aug 2009 16:43
BENM PCDE SES YOK ANFI BAGLADM SNRA BIRDEN SES GITTI BIDAHA ALAMAZ OLDUM YETÅž OSMNA ABIIIII anakart model bulucuyu ındrdm senın dedgn yere gırdm  yazıyorm
manufacturer:ECS
model;livermore
chipset.:intel i945g
Yazdı:  08 Aug 2009 21:02   Son düzenlenme: osman
i945 Chipset Driver, ALC888 ses driver dosyalarını kurup, tekrar dene.

Bir de ses ayarlarını kontrol et.
Yazdı:  18 Aug 2009 13:41
manufacturer: QUANTA
model:Cresline+ICH8M
chipset:intel GL960
program ekle kaldırdan yanlışlıkla bir dosyayı sildim. bu yüzden ses gelmiyor bilgisayardan sanırım. Eğlence sekmesinde ses ayarı denetimi var ona tıkladığım zaman şu yazı geliyor : "Etkin karıştırıcı aygıtı yok. Karıştırıcı aygıtı yüklemek için Denetim masasına gidin önce yazıcılar ve diğer donanımı sonra donanım ekleyi tıklayın. şimdi bu program kapanacak." aynen bu yazı geliyor. Yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler..
Yazdı:  18 Aug 2009 21:14
GL 960 driver dosyasını bir dene.
Yazdı:  19 Aug 2009 09:28
Malesef sorun hala devam ediyor
Yazdı:  19 Aug 2009 11:20
mesela winamptan şarkı açıyorum şu hatayı veriyor.
Error code 2
"Sisteminiz için geçerli olmayan bir aygıt kimliği kullanıldı." yazıyor ayrıca denetim masasından donanım ekleye tıkladıgımda
high definiton audio veri yolundaki modem aygıtı ve high definition audio veri yolundaki ses aygıtı bu ikisi laptopa takılı ama yüklenmemiş olarak gözüküo realtek falan yükledim ama çözüm degil. program ekle kaldırdan programı kaldır dedigim zaman programın boyutu tahminen 0.75 mb bu boyutta birşeydi.
Yazdı:  21 Aug 2009 14:57
slm pc ye bi format attım ses ana kart sürücüler toptan yok oldu olmadı bu tür ÅŸeler ama oldu iÅŸte diÄŸer sürücüleri yükledim tek tek netten ama ses kartını yapamadımm      foxconn  model 945 7mc series   soman kardeÅŸ yardım edersen çok büyük bi sevaba girersin ÅŸimdide tÅŸkler
Yazdı:  21 Aug 2009 19:52
Åžunu bir dener misin.
Yazdı:  22 Aug 2009 00:28
ARKADAÅžLAR BAN YARDIMCI OLUN LUTFEN BENIM PCDEN SES GELMIYO
ASUSTEK Ä°NTEL WINXP MODEL P5GD1PROG
Yazdı:  23 Aug 2009 14:11
Chipset ve ses driver dosyalarını masa üstüne indirip sırayla sisteme kurulum yapmalısın.
Yazdı:  27 Aug 2009 15:36
merhaba,benim sorunum şu;birden bire bilgisayarımdan ses çıkmamaya başladı.hoparlör açıkken cızırtı halinde sesler geliyor,fakat ses dosyalarını çalmıyor.Ne yapmam gerek ?

Manufacturer: Intel Corporation
Model: D102GGC2   -   AAD42789-201
Chipset: ATI   -   RS400/RC400/RC410     Rev. :01
iÅŸletim sistemi: Xp

Yardımcı olursanız çok sevinirim grin_1
Yazdı:  28 Aug 2009 10:32
Fiziksel bağlantıları (kablo, soket girişlerini) kontrol edin.
Ses sisteminizi baÅŸka bir cihazda deneyin.
Yazdı:  28 Aug 2009 22:21
kablolardan dolayı bir sorun yok,kontrol edildi,hoparlörde de bir sorun yok,başka hoparlör taktık,yine ses çıkmadı..
anakartın sürücünü yüklemek istiyodum ben,bilgileri verdim yukarıda,bu konuda yardımcı olamaz mısınız acaba ?
Yazdı:  29 Aug 2009 19:37
RS400 Ses Driver başlığındaki sürücüyü deneyebilirsin.
Yazdı:  30 Aug 2009 03:04
çok teşekkürler yardımınız için,fakat düzelmedi sorun.ses kartı anakart üzerindeymiş,sanırım anakartta bi sorun var.artık daha sonra halledilir bi şekilde.çok sağolun yardımlarınız için ..
Yazdı:  31 Aug 2009 22:18
osman bey bilgisayarıma format atıım ama hiçi ses yok aıygıt yok diyo sizin verdiniz programı indirdim ve oyle cıktı micro-star modelli ms-7255 v2.0 ses kartımı nasıl indirebilirim ltfn. bana yardım edermisiniz.tşk.sayıgılar.
Ana Sayfa