»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Sosyal / Genel Güncel Konular / Altın Çilek Yalanı

Altın Çilek Yalanı:

Yazdı:  22 Apr 2011 23:47
Son zamanlar da bir altın çilektir gidiyor...
Hangi televizyon,radyo kanalını açsak, hangi internet sitesine girsek karşımıza altın çilek mucizesiyle ilgili bir reklam çıkıyor.
Peki ne yapıyor bu altın çilek? Gerçekten mucize mi?

Malesef bu meyvenin mucize yarattığı yok!
Sadece kocaman bir para tuzağı. Güneyde kilosu 10 TL'ye satılan ürün, büyükşehirlere ulaştığında 70 ila 150 Tl arasında satışa sunuluyor.
Bugün altın çilek için sayılan faydaların bir çoğu diğer meyvelerde ve sebzelerde de mevcut ama bu vitaminleri alabileceğiniz meyve ve sebzeler artık üretilmiyorlar.
Yediklerimiz tamamen kimsayal birer bombalar!!!
Bas hormonu içlerine, ürünler hemen büyüsün, paraya dönüşsün. Sağlık mı? Kimin umrunda...
Altın çilek acaba hormonsuz mu üretiliyor. Acaba kim bu ürünlerden alıp Hıfzıssıhha'ya teste götürdü.
Hadi meyvesini bırakın, bir de bu ürünün tableti var.
Şöyle yağ yakar, böyle yağ yakar gibi sloganlarla satışa sunuluyor.

Kardeşim!!! Sen motor musun ki yağ yakacaksın!

Bırakın artık bu para tuzaklarını...
Lütfen böyle kapsülleri çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun!

Kadınların zayıf noktaları zayıflama, erkeklerin zayıf noktalarıda saç dökülmesi olduğu sürece, bu çark böyle dönmeye devam edecektir.
Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsanız, minibüs ilk durduğu yerden kalktıktan iki adım ötesinde müsait bir yer de inecek var demeyin! Azıcık yürüyün, hareket edin, teknoloji bağımlısı olmayın.

Unutmadan;
Bir de işin sanatsal boyutu var. Yakında Altın Çilek ödülleride çıkar, portakal sinirinden Washington'a gider.

Demedi demeyin...
Yazdı:  27 Apr 2011 10:25   Son düzenlenme: header
Konunun basligindan konuyu merak ettim bir bakayim dedim. Bastan sona kadar size katiliyorum.

Yalniz Su asagida yazmis oldugunuz yazilar beni baya bir güldürdü Tesk. Ederim. grin_1

Alıntı:
Şöyle yağ yakar, böyle yağ yakar gibi sloganlarla satışa sunuluyor.

Kardeşim!!! Sen motor musun ki yağ yakacaksın!

grin_1))))))
Yazdı:  28 Apr 2011 17:08
Ben de portakalın Washington'a gidişine bayağı bir güldüm grin_1

Tarım ve Köy işleri Bakanlığı'nın web sitesinde yeni bir duyuru var.

Duyurunun içeriği;
"Bazı basın yayın organlarında “altın çilek” isimli ürüne ilişkin haberler yer almaktadır. Kamuoyunda oluşabilecek yanlış bilgilendirmelerin önüne geçilebilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür."

Duyurunun tamamını  ÅŸuradan okuyabilirsiniz.
Ana Sayfa