»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Sosyal / Genel G├╝ncel Konular / +359 alan koduyla gelen cevaps─▒z aramalara dikkat!

+359 alan koduyla gelen cevaps─▒z aramalara dikkat!:

Yazd─▒:  13 Mar 2010 15:14   Son d├╝zenlenme: osman
Yakla┼č─▒k 10 dakika ├Ânce cep telefonuma bir cevaps─▒z bir arama geldi. Cevaps─▒z diyorum ├ž├╝nk├╝ telefon ├žal─▒p hemen kapand─▒

├ça─čr─▒ b─▒rakanlar─▒ ya da rehberimde kay─▒tl─▒ olmayan numaralar─▒ asla geri aramam. Bu numaray─▒da geri aramad─▒m, sadece telefon numaras─▒ ve alan kodu bana biraz tuhaf geldi─či i├žin internet ├╝zerinden bir ara┼čt─▒rma yapt─▒m ve a┼ča─č─▒daki bilgilere ula┼čt─▒m. ├ľnemli bir konu oldu─ču i├žin sizlerle payla┼čmay─▒ ve uyarmay─▒ uygun g├Ârd├╝m.

Bu t├╝r numaralar─▒ geri arayan ma─čdurlar─▒n anlatt─▒klar─▒na g├Âre, telefona bir bayan cevap veriyor ve zor durumda oldu─čunu T├╝rkiye'ye yerle┼čmek istedi─čini, kendisine yard─▒mc─▒ olman─▒z─▒ istiyor.
Yani size g├╝zel g├Âr├╝nmek i├žin bir elbise ve u├žak bileti i├žin para vs. istiyor grin_1

Bu arada siz uluslararas─▒ bir g├Âr├╝┼čme yapt─▒─č─▒n─▒z i├žinde, ayr─▒ca kont├Ârleriniz h─▒zla t├╝keniyor ya da faturan─▒z kabar─▒yor.

─░┼čin ├Âzeti; Siz siz olun, tan─▒mad─▒─č─▒n─▒z numaralar─▒ geri aramay─▒n! En az─▒ndan arayaca─č─▒n─▒z numaralara biraz dikkat edin, r─▒zk─▒n─▒z─▒ kapt─▒rmay─▒n!

Bana gelen ├ža─čr─▒ numaras─▒: +359 894004462'dir. Farkl─▒ alan kodlar─▒da kar┼č─▒n─▒za ├ž─▒kabilir. Mesela +393 gibi.

Bug├╝n ayr─▒ca +407 alan koduyla da bir ├ža─čr─▒ geldi.
+407 alan kodu san─▒r─▒m Romanya'ya ait.├ça─čr─▒ numaras─▒: +40734384321
Ana Sayfa