»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Sosyal / Genel Güncel Konular / +359 alan koduyla gelen cevapsız aramalara dikkat!

+359 alan koduyla gelen cevapsız aramalara dikkat!:

Yazdı:  13 Mar 2010 15:14   Son düzenlenme: osman
Yaklaşık 10 dakika önce cep telefonuma bir cevapsız bir arama geldi. Cevapsız diyorum çünkü telefon çalıp hemen kapandı

Çağrı bırakanları ya da rehberimde kayıtlı olmayan numaraları asla geri aramam. Bu numarayıda geri aramadım, sadece telefon numarası ve alan kodu bana biraz tuhaf geldiği için internet üzerinden bir araştırma yaptım ve aşağıdaki bilgilere ulaştım. Önemli bir konu olduğu için sizlerle paylaşmayı ve uyarmayı uygun gördüm.

Bu tür numaraları geri arayan mağdurların anlattıklarına göre, telefona bir bayan cevap veriyor ve zor durumda olduğunu Türkiye'ye yerleşmek istediğini, kendisine yardımcı olmanızı istiyor.
Yani size güzel görünmek için bir elbise ve uçak bileti için para vs. istiyor grin_1

Bu arada siz uluslararası bir görüşme yaptığınız içinde, ayrıca kontörleriniz hızla tükeniyor ya da faturanız kabarıyor.

İşin özeti; Siz siz olun, tanımadığınız numaraları geri aramayın! En azından arayacağınız numaralara biraz dikkat edin, rızkınızı kaptırmayın!

Bana gelen çağrı numarası: +359 894004462'dir. Farklı alan kodlarıda karşınıza çıkabilir. Mesela +393 gibi.

Bugün ayrıca +407 alan koduyla da bir çağrı geldi.
+407 alan kodu sanırım Romanya'ya ait.Çağrı numarası: +40734384321
Ana Sayfa