»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Teknoloji / ─░┼čletim Sistemleri ve Donan─▒mlar / Ses simgesi kayboldu, bilgisayarda ses yok

Ses simgesi kayboldu, bilgisayarda ses yok:

Yazd─▒:  23 Sep 2007 23:44   Son d├╝zenlenme: osman
┼×uan bu sat─▒rlar─▒ okuyorsan─▒z, windows ses simgeniz kaybolmu┼č demektir grin_1
Sadece ses simgeniz kaybolsa iyi. Windows ├╝st├╝nden m├╝zikleri normal olarak dinleyebiliyorsunuz ama internet ├╝zerinden baz─▒ sesleri duyam─▒yorsunuz. Mesela youtube sitesine girdiniz, bir video izlemek istiyorsunuz ama ne ses var, ne de seda...

┼×imdi size bu sorunun ├ž├Âz├╝m├╝n├╝ aktaray─▒m.
Kay─▒t dosyas─▒nda i┼člem yapaca─č─▒m─▒z i├žin, bu i┼člemi yaparken biraz dikkatli olmal─▒s─▒n─▒z.

Bu arada denetim masas─▒ndaki ses ayarlar─▒ndan "ses simgesini g├Âster"in se├žili oldu─čunu varsayarak anlat─▒yorum. Siz bu i┼čleme ba┼člamadan ├Ânce oray─▒ kontrol etmeyi unutmay─▒n.

Bilgisayarda ses yok
Yazd─▒:  29 Sep 2007 16:24   Son d├╝zenlenme: osman
Ses ve ses simgesi yok diye ├╝z├╝lmeyin !
─░┼čte yapman─▒z gerekenler...

- Ba┼člat > ├çal─▒┼čt─▒r b├Âl├╝m├╝ne regedit yazarak kay─▒t defterine girin.

- Sol b├Âl├╝mde ki men├╝y├╝ kullanarak;
Bilgisayar─▒m\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 alan─▒na kadar gelin.

http://img223.imageshack.us/img223/9403/adim4ds9.jpg

- Driver32'ye 1 kere t─▒klay─▒n ve sa─č alan da bo┼č bir yere sa─č tu┼čla t─▒klayarak "Yeni" ard─▒ndan "Dize De─čeri" t─▒klayarak yeni bir sat─▒r ekleyin.

http://img504.imageshack.us/img504/1817/adim5on4.jpg

Sat─▒r eklendi─činde ismini wavemapper olarak de─či┼čtirip enter'a bas─▒n.

Art─▒k dosyan─▒n ad─▒ "wavemapper", T├╝r├╝ "REG_SZ" olan yeni bir sat─▒r eklemi┼č oldunuz.

wavemapper ismine ├žift t─▒klay─▒n. ┼×imdi kar┼č─▒n─▒za de─čer verisi girmenizi isteyen bir pencere a├ž─▒lacak.

http://img472.imageshack.us/img472/3760/adimsonkr6.jpg

De─čer verisi alan─▒na msacm32.drv yaz─▒n ve Tamam t─▒klay─▒n.

Eklemi┼č oldu─čunuz yeni sat─▒r─▒n son g├Âr├╝nen hali ┼ču ┼čekilde olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

- Art─▒k kay─▒t defterinizi sa─č ├╝st k├Â┼čedeki x tu┼čundan kapatabilirsiniz. Asl─▒nda yeniden ba┼člatman─▒za gerek yok. Fakat bir yeniden ba┼člat yapman─▒z─▒ tavsiye ederim.

Art─▒k ses simgesi geri geldi ve Internet ├╝zerinden t├╝m sesleri duyabiliyorsunuz. Hemen deneyin wink

Dip Not: Yukar─▒da bahsetmi┼č oldu─čum y├Ântem, ses kart─▒ s├╝r├╝c├╝ dosyalar─▒ y├╝kl├╝ oldu─ču halde ses simgesi kaybolan ve ├Âzellikle internet ├╝zerinden ├žalan m├╝zikleri duyamayan ki┼čiler i├žindir.
Yazd─▒:  26 Jan 2008 15:15
├çOK SAOL OSMAN AB─░ AMA KE┼×KE SORUNUM BU OLSA
Yazd─▒:  11 Apr 2008 19:30
''Ses ayg─▒t─▒nda bir sorun oldu─čundan Windows Media Player dosyay─▒ y├╝r├╝temiyor. Bilgisayar─▒n─▒zda bir ses ayg─▒t─▒ y├╝kl├╝ olmayabilir, ba┼čka bir program taraf─▒ndan kullan─▒l─▒yor veya do─čru ├žal─▒┼čm─▒yor olabilir.'' diyor ne yapmam laz─▒m
Yazd─▒:  11 Apr 2008 19:48
Ses ayg─▒t─▒nda bir sorun oldu─čundan Windows Media Player dosyay─▒ y├╝r├╝temiyor. Bilgisayar─▒n─▒zda bir ses ayg─▒t─▒ y├╝kl├╝ olmayabilir, ba┼čka bir program taraf─▒ndan kullan─▒l─▒yor veya do─čru ├žal─▒┼čm─▒yor olabilir.
Yazd─▒:  11 Apr 2008 22:32
O zaman ses ayg─▒t─▒n─▒ y├╝kle grin_1
Yazd─▒:  24 May 2008 18:03
osman ab─▒ ben ses driverimi kaybett─▒m ana kart─▒m   MANUFAKTURER:CASPER B─░LG─░SAYAR S─░STEMLEER─░ A┼×.MODEL:CASPER:SLP.1.0-2.0 CH─░PSET:VIA/P4M900/CN896/VN896/PT890.SOUTHBR─░DGE:VIA.VT8237A:LPCIO:W─░NBOND:W83627DHG osman ab─▒ yard─▒mc─▒ olursan sevinirim bana g├Ânderirisen sevinirim
Yazd─▒:  24 May 2008 18:10
Chipset ve ses driver dosyalar─▒n─▒ kur.
Yazd─▒:  17 Jun 2008 17:02
S.a.
Sa─č alt k├Â┼čede ses simgesi yok.Dediklerinizi yapt─▒m zaten hepsi dedi─činiz gibiymi┼č.Bir de Bugurcan karde┼čteki gibi hatan─▒n ayn─▒s─▒ ├ž─▒k─▒yor.Bunu nas─▒l halledibilirim.L├╝tfen yard─▒m edinsadsadsadsadsad
Yazd─▒:  17 Jun 2008 23:03
Ses kart─▒ s├╝r├╝c├╝lerin y├╝kl├╝ de─čildir. Anakart marka ve modelini yazarsan, bakabiliriz.
Yazd─▒:  18 Jun 2008 10:31
S.a.    Manufacturer=MICRO-STAR INTL,CO.,LTD.
Model=MS-7156
Chipset=Intel     i865P/PE/G/─░848P   Rev=A2
Benim kisi de b├Âyle.L├╝tfen yard─▒m edin.
Yazd─▒:  19 Jun 2008 09:05
Anakart─▒n MSI 865PE-V2 modeli.
Ses ve chipstet driver i├žin,

bunu ve bunu y├╝kle.
Yazd─▒:  19 Jun 2008 11:31   Son d├╝zenlenme: osman
Birincisini y├╝kledim.─░kincisini de y├╝kledim.─░kincisi y├╝klendikten sonra 'Driver not found!Reboot your system,and run this setup again'.Diyorsadsadsad Sonra da tamama t─▒kl─▒yorum siliyor o program─▒ bilgisayardan
Yazd─▒:  20 Jun 2008 14:35
osman abi sag alt tarafta ses s─▒mgem yok + w─▒namp ac─▒lm─▒yor ve Bad Directsound driver. please install proper drivers or select another device in configuration. error cod:88780078
d─▒ye yaz─▒yorrr..
san─▒r─▒m b─▒ sorun var ve ben basedem─▒yorumm..
yard─▒mc─▒ olursan cok sev─▒n─▒r─▒m grin_1
Yazd─▒:  21 Jun 2008 12:09
Ne yapmam laz─▒m l├╝tfen yard─▒m et osman abi.smirk
Yazd─▒:  21 Jun 2008 22:29
Fi┼či prizden ├žekip anakart─▒n ├╝st├╝ne, modeline bak.
Yazd─▒:  23 Jun 2008 12:29
Manufacturer=MICRO-STAR INTL,CO.,LTD.
Model=MS-7156                 Ver A
Chipset=Intel i865P/PE/G/─░848P   Rev. A2
Southbridge=Intel 82801EB(ICH5)
LPCIO=Winbond W83627THF
Kasay─▒ a├žt─▒m MSI diyo k─▒rm─▒z─▒ rekli her┼čeyin ona ba─čland─▒─č─▒ aletin ├╝st├╝nde.Bu yazd─▒klar─▒mdan da var.Kare gibi bi┼čey var onda ─░ntel yaz─▒yor.─░ntel Pentium 4 ─░nside diyor.Ne yapmam gerek:Osman abi yard─▒m et l├╝tfen.Kasay─▒ a├ž dedin yine o programdakinler yaz─▒yordu.sad
Yazd─▒:  23 Jun 2008 12:32
evet anakart─▒n modeli MSI 865PE-V2.0.ama sonunda 0 da var.Dediklerini y├╝kledi─činde ikincisi olmuyor :'(sad L├╝tfen yar─▒m et Osman abi...
Yazd─▒:  16 Jul 2008 01:07
slm.. benimde pc de bi sorun olu┼čtu sorunum aynen ┼č├Âle:ses ayar─▒ denetiminde mikrafon b├Âl├╝m├╝n├╝n sessiz i┼čaretlenm┼č oldgnu farkettmwe bu i┼čareti hemen kald─▒rp c─▒k─▒┼č yaptm.ard─▒ndn bi arkada┼čmla g├Âr├╝nt├╝l├╝ konusma yaparkn sesimin arkada┼č─▒ma gitmedni g├Ârnce tekrr ses ayar─▒ denetimine baktm we tekrr an─▒ seyleri g├Ârdm.yani mikrafon sessiz i┼čaretliydi.kendi kendne sessizi i┼čaretlio.nedndr acaba? yardm eder misnz??sad
Yazd─▒:  16 Jul 2008 19:31
bana da yardm eder misinz acaba??? ┼čimdidn sa─čln
Yazd─▒:  17 Jul 2008 08:25
gamze;
Mikrofonda ya da kablosunda sorun olabilir.
Mikrofonu ba┼čka bir sistemde test et.
Yazd─▒:  20 Jul 2008 15:08
mrb benim sorunumda ┼ču aniden laptopumun sesi gitti hi├ž ses ├ž─▒km─▒yor yanl─▒z spik─▒rlar─▒ tak─▒nca ses normal ├ž─▒k─▒yor bu nedendir?yard─▒m ederseniz ├žok sevinirim..
Yazd─▒:  23 Jul 2008 21:46   Son d├╝zenlenme: frost
Selam

Bende de ses ayg─▒t─▒ yok sorunu var, hi├ž bir┼čey dinleyemiyorum

anakart bilgilerim;

Manufacturer: Gigabyte technology co.,ltd
Model:8S648-RZ
Chipset: SiS 648FX       Rev.72
Yazd─▒:  24 Jul 2008 13:35   Son d├╝zenlenme: frost
Ne yapmam gerek d├╝zeltmek i├žin acaba Osman bey? Bir ka├ž tane driver indirdim ama hepsi hata verdi. Vinamp a├žt─▒─č─▒m zaman; Bad Directsound driver. Please install proper drivers or select another device configu ration.

Error Code: 88780078  Uyar─▒s─▒ ├ž─▒k─▒yor ekrana.

Yard─▒mlar─▒n─▒z─▒ bekliyorum. Te┼čekk├╝rler ┼čimdiden.
Yazd─▒:  27 Jul 2008 16:19   Son d├╝zenlenme: osman
Gigabyte 8S648-RZ driver i├žin, ses driver dosyas─▒n─▒ kurun.
Yazd─▒:  02 Aug 2008 00:31
Diz├╝st├╝ bilgisayar─▒mda daha ├Ânce y─▒llarca kulland─▒m.Xp ve Vista ile kulland─▒m sesle ilgili hi├žbir sorun yoktu.Windows kurulurken ses kart─▒ onboard oldu─ču i├žin intel olarak otamatikman tan─▒yordu.Fakat diz├╝st├╝ bilgisayar─▒m─▒ 2-3 g├╝n tatile gitti─čim i├žin evde b─▒rakt─▒m.Geldi─čimde ├žantas─▒ndan ├ž─▒kard─▒m bakt─▒m ses yok.Vista y├╝kl├╝yd├╝ sildim bir daha vista y├╝kledim ses yok.Neyse xp y├╝kleyim dedim yine yok.Biosa bakt─▒m ses ile ilgili bir ├Âzellik yok.Neden olabilir?(Anakart modelini yazm─▒yorum ├ž├╝nk├╝ s├╝rc├╝ler ├Ânceden ├žal─▒┼č─▒yordu xp ve vistada.)
Yazd─▒:  02 Aug 2008 22:05
Ayg─▒t y├Âneticisinde sorun g├Âr├╝n├╝yor mu?
Yazd─▒:  02 Aug 2008 23:48
Ses driveri g├Âz├╝km├╝yor.
Yazd─▒:  02 Aug 2008 23:57
Bilgisayar─▒n marka ya da modelini yazar m─▒s─▒n?
Yazd─▒:  05 Aug 2008 18:31
Al─▒nt─▒:
S.a.
Sa─č alt k├Â┼čede ses simgesi yok.Dediklerinizi yapt─▒m zaten hepsi dedi─činiz gibiymi┼č.Bir de Bugurcan karde┼čteki gibi hatan─▒n ayn─▒s─▒ ├ž─▒k─▒yor.Bunu nas─▒l halledibilirim.L├╝tfen yard─▒m edin

bende ayn─▒ sorundan muzdaribim. ne yapmal─▒y─▒m? acil yard─▒m l├╝tfen sad

Manufacturer : ASUSTeK Computer Inc.
Model: M2V-MX
Ana Sayfa