»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

hard disk sorunları:

Yazdı:  15 Sep 2007 03:01
benım harddıskım 80 gb idi fakat başka bı hard diskibağladıgımda bilg çöktü. daha sonra yenıden kurdugumda surucum 9 gb oldu. nasıl cozucem bu sorunu fikri olan varmı?
Yazdı:  15 Sep 2007 12:07
Önce sabit diskleri tek tek takarak dene. Herhangi bir sorun yoksa master, slave ayarlarını kontrol et.
Olmazsa, sorunlu görünen sabit diske yeniden format at.
Yazdı:  24 Sep 2007 21:01
zaten tek sabit disk var. master slave yapacak başka bir diskim yok yani. 80 gb olan diskimde buydu. şimdi 9 gb gosterıyor. formatladım ama kar etmedi. eski halıne getirebilir miyim acaba?
Yazdı:  24 Sep 2007 23:00   Son düzenlenme: osman
Low level format atman lazım.
Yazdı:  25 Sep 2007 19:40
low format nasıl atıcam? onuda anlatırmısın sana zahmet?
Yazdı:  26 Sep 2007 08:39
Low level format riskli bir iÅŸtir.
Sabit diskin kullanılamaz duruma da gelebilir.
Bilen birine yaptırman daha sağlıklı olur.
Yazdı:  26 Sep 2007 19:24
valla gozumu kararttım n'olursa olsun. en kotu yenısını alırım. kimseye tamir ettiremem etrafımda bilen yok. benımde pek zamanım yok tamire götüreyim. iyisimi sen guzelce bi tarif et. gözüm keserse yaparım.
Yazdı:  26 Sep 2007 19:26
birde bu kesin çözüm değil mi? boşuna risk almayalımbiglol nekadarını kurtarabilirim kesin bişey diyebilir misin?
Yazdı:  26 Sep 2007 20:28
low level format atan bi program indirip ordan format attım bilgisayarıma ama sonuç deÄŸiÅŸmedi.  hatta şöyle oldu yüzde30 civarındayken bilgisayar kapandı. dolayısıyla çöktü. tekrar kurdum windows u fakat deÄŸiÅŸen biÅŸey olmadı.
Yazdı:  26 Sep 2007 23:11
Önüne gelen programla atarsan öyle olur grin_1
Sabit diskin markasına göre program indireceksin.
Bu programı diskete atacaksın.
Bilgisayarı başlangıç disketiyle açıp, sonra low level format diskin takacaksın. Disketteki programı çalıştırıp, formata başlayacaksın.
Yazdı:  27 Sep 2007 19:43
ya tamamda bi turlu samsung için low-level format programı bulamadım. kendi sitelerinde hiç bulamadım. varsa yollayabilir misin? hard disk im samsung SP0802N 80 GB
Yazdı:  27 Sep 2007 23:43   Son düzenlenme: osman
Aradığın program bura da.

Samsung için Hutil bakım ve low level format programıdır.
Yazdı:  18 Jun 2008 16:28
benimde 20gblik samsung hrddiskim var ve bir sitede fdisk nasıl atılır diye bir konuyu aldım ve bundan iki yıl önce bir bilgisayarcı arkadaÅŸa fdisk nedir nasıl yapılır diye sorduÄŸumda abi sana mesleÄŸimizi öğretmiÅŸ oluruz demiÅŸti ondan sonra çok da üzerine düşmemiÅŸtim fakat kaybedeceÄŸim hiç birÅŸey olmadığından fdisk atmayı denedim sanırım baÅŸardımda ikiye böldüm 10-10 sonra format attım c bölümüne d bölümüne atmayı istediÄŸimde buraya format atılamaz dedi neyse ben c ye win98 kurmak istedim tam mavi kur bölümünden sonra ekran kararıyor ve 98 i kuramıyordum bir bilgisayarcı arkadaÅŸa götürdüm  harddisk bozuk dedi diÄŸerine götürdüm kalfalar 98 i yükleyemedi benimlr aynı sorunu yaÅŸadılar usta arkadaÅŸ sorunu sordu ve neler yaÅŸa,ndığını öğrendi ve ekran kartımnda abi dedi  çok daha  eski bir ekran kartıyla 98 kuruldu buda insanlara bilgi olun  benim ekran nvdia geforce 4mx-440 agsp 15ytl ye bunu öğrenmiÅŸ oldum ÅŸimdi harddiskin ikinci d bölümünü sonradan biçimlendirdim ve önemli belgeler için ayırdım tabiiki yine fdisk yaptım ve 15-5 olarak ayırdım
aslında sorun şu fdisk atılırken nasıl yapılmalı
yaptıktan sonra format atılıp öylemi win98 xp vista kurulumuna geçilmeli  çünkü ben format attım fdiskten sonra  c bölümünde diyelim fat veya fat32 ile biçimlenmiÅŸ oluyor xp yi kur diyorum sürekli dosya topluyor tekrar kur geliyor kur dÅŸiyorum  yine aynısını yapıyor  ben de tekrar fdisk yaptım ve xp kur aÅŸamasına  getirdim c biriminde bilimiyor yazıyordu d ile sil dedim  sildim ham hale geldi  sonra seçili bölümü c diye adlandırdım xp sp3 kurdum ÅŸimdi durum normale geldi sanıyorum ama fdiskte neden uzatılmış bölümdeki mantıksal sürücüleri silmeme raÄŸmen  uzatılmış dos bölümünü sil dediÄŸimde  mantıksal sürücüler varken silinemez yazıyordu kafama takıldı ve neden 98 cd si ile d ye fdiskten sonra format atamadım saygılar sunuyorum
Yazdı:  18 Jun 2008 16:37
birde burada  silmelerin ve oluÅŸturmaların etkin olarak atamaların sıraları anlatılırsa süper olur ben belkide orada hata yapmış olabilirim
Yazdı:  08 Nov 2009 16:10   Son düzenlenme: more
selam arkadaşlar benim sorunum harddiskimde kayıtlı 2gb lık fotograf dosyam 32kb olarak gözüküyor fotograflarımı nasıl geri getirebilirim? yardımcı olursanız sevinirim
Yazdı:  08 Nov 2009 18:16   Son düzenlenme: osman
Alıntı:
harddiskimde kayıtlı 2gb lık fotograf dosyam 32kb olarak gözüküyor

Harddisk kurtarma programlarını deneyebilir ya da veri kurtarma konusunda profesyonel yardım alabilirsin.
Ana Sayfa