»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Zararlı sitelerden korunmanın yolu

Zararlı sitelerden korunmanın yolu:

Yazdı:  05 Aug 2007 21:56
McAfee SiteAdvisor sizi; casus yazılım, reklam botu, çöp posta, tarayıcı istismarı, virüs, kredi kartı bilgisi gibi önemli bilgilerin çalınması, çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik kopyalanması gibi her çeşit web tabanlı saldırıdan korumaya yardımcı olan ücretsiz bir ektir.

http://img66.imageshack.us/img66/2263/casuseq2.jpg

McAfee'nin otomatik test etme yöntemi, internette sürekli devriye gezerek siteleri tarıyor, dosyalar indiriyor, e-posta adresleriyle üyelik isteyen sitelere üye oluyor. Herhangi bir siteye üye olmaya çalıştığınızda, site gezinirken ve dosya indirirken, SiteAdvisor, size yardım edecek ve kontrolü elinizde tutmanızı sağlayacak.

SiteAdvisor, siteleri kırmızı, sarı, ve yeşil renkte işaretliyor. Eğer yeşil renk gösteriliyorsa tamamen güvendesiniz, sarı renk gösteriyorsa dikkat, site, tarayıcı ayarlarınızı değiştirme gibi bir girişimde bulunmuş olabilir. Eğer renk kırmızı ise, site güvenliğiniz açısından tehlikelidir.

SiteAdvisor, siteleri nasıl test ediyor?

SiteAdvisor mühendisleri tarafından geliştirilen otomatik robotlar siteleri tarayarak, İndirme yaparak, e-posta ile üye olarak, test bilgisayarındaki değişikliklere göre, siteleri test ediyor.

SiteAdvisor ile gezdiğiniz site hakkında kuruluş tarihi, sunucunun bulunduğu ülke, popularite gibi bilgilerin yanı sıra, bilgisayarınızda izinsiz değişiklik yapma, gönderilen e-postaya cevap verme, siteden İnnDirilen dosyaların güvenliliği, yönlendirilen siteler, rahatsız eden ve otomatik açılan pencere sayısı, üçünçü parti çerezler gibi detaylı bilgilerde alabilirsiniz.

Programı İndir

Internet Explorer sürümü:
McAfee SiteAdvisor Internet Explorer

Firefox Sürümü:
McAfee SiteAdvisor Firefox
Yazdı:  13 Aug 2007 22:28
Çok faydasını göreceğiniz bu minik yazılımı kurmanızı tavsiye ederim. up
Ana Sayfa