»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Sosyal / Ruh SaÄŸlığı / Panik Atak Nedir?

Panik Atak Nedir?:

Yazdı:  22 Jul 2007 19:25   Son düzenlenme: osman
Panik Atak Nedir?

Panik Atak; yoğun korku, kaygı, yoğun endişe karışımı ve anksiyete sonucu ortaya çıkan ve beyin tarafından yanlış sinyaller gönderilerek yaşanan bir korku nöbetidir.

Sosyal yaşam ve içinde bulunulan çeşitli sıkıntılar, beyin içinde büyük bir kaos başlatabilir.
Günümüzün popüler rahatsızlığı olan Panik Atak'ta işte tam bu nokta da, yani siz duygusal bir fırtına yaşarken ortaya çıkar.

Panik Atak uzman hekimler tarafından “psikolojik bir sendrom” olarak tarif edilse de, panik atak yaÅŸayan kiÅŸi çoÄŸunlukla yaÅŸadıklarının gerçekten fiziksel kaynaklı sorunlar olduÄŸunu ama gerçek hastalığının tespit edilemediÄŸini düşünürler. Bu sebeple bir çok  Nöroloji ve dahiliye doktorlarına muayene olurlar.
Çeşitli kan tahlilleri, MR gibi görüntüleme yöntemleri, ekg, eko çekimleri yapılır.

Tüm bu tahliller sonucunda doktor, hastanın durumu için "psikolojik" tanısı koyar.
Aslında hasta için bu hiçte küçümsenecek bir hastalık değildir!
Hasta, atak geldiği zamanlarda ölecekmiş gibi olur.
Bir an da çevreyle bağlantısı kopar ve çıldırdığını sanar. Hatta çevresindeki insanlara zarar vermekten korkar. İkinci ataktan sonra, artık hasta diğer atakları beklemeye başlar ve bu da beklenti anksiyetesi denen sendromu ortaya çıkarır.

Hastalığın görülme yaş aralıkları:
18-25 ile 30-40 yaşları arasında sıkça görülebilir.

Panik Atak Belirtileri
- Göğüste ağrı ve basınç hissi.
- Hızlı ve şiddetli kalp çarpması.
- Nefes almada güçlük, boğulacağını sanma.
- Dizlerde ve ayaklarda titreme, güçsüzlük.
- Mide bulantısı, karın ağrısı.
- Baş dönmesi, bayılacak gibi olma ya da bayılma.
- Ölüm korkusu yaşama.
- Mide de rahatsızlık. Bazen mideden başlayan ağrı kalbe doğru gider ve (sol kol da dahil) ağrı yapar.

Hastaların belirgin davranışları:
- Sürekli tansiyon ölçtürme.
- Panik atak yaşama korkusuyla evden çıkmama.
- Cinsel ilişkiden kaçınma.
- Dışarıda bayılırım korkusuyla yanında değerli eşya taşımama.
- Ataklara sebep oluyor diye çeşitli yiyecekleri bırakma.
- Cüzdanında ya da cebinde yakınlarının telefon ve adreslerini bulundurma.
- Tek başına banyo yapamama.
- Gün içinde olabildiğince hastane ve acil servislerin etrafında dolaşma.
- Gideceği yolu hastanelerin bulunduğu yere göre ayarlama.
- Yolculuğa çıkamama.
- Sinemaya, alışveriş merkezlerine, kalabalık ortamlara girememe.
- Köprü ve uzun tünelden geçememe.

Panik Atak Tedavisi Var mı?
Evet panik atak'ın tedavisi var.
Bu psikolojik bir hastalık olduğu için hangi tedavi yöntemini seçerseniz seçin, öncelikle kafanızdaki sorunları halletmelisiniz.

Nedir bu yöntemler?
- Doktor kontrolünde ilaçla tedavi.
- Doktor kontrolünda psikoterapi yöntemi ile ilaçsız tedavi.
- Doktor kontrolünde ilaç ve psikoterapi ile tedavi.
Yazdı:  24 Dec 2007 19:36
ben 3 defa psikologla görüştüm ama tek asi yönümü anlattım aşırı sinirli olduğumu söyleyince ilaç yazdılar ama o ilaç saçlarımı dökmeye başladı acaba bu panikatak ilacıda saçımı döker mi ben her yolu deniyorum kurtulmak için ama olmuyor ilacı denersem saçım dökülür diye korkuyorum tabi doktor kontrolünde
ama bide epilepsi hastası oldugumdan dolayı kaynaklanıyor onuda biliyorum zamanında doktor demişti
Yazdı:  24 Dec 2007 21:28   Son düzenlenme: osman
Epilepsi saç döker mi bilmiyorum fakat antidepresan ilaçların saç döktüğüne dair bir yan etki hiç duymadım. Aksine, deprosyanda bulunan kişinin saçlarının dökülmesini de engeller.
Bütün bunlar ilaçları masum da kılmaz.
Bu tür ilaçların türlü türlü yan etkileri vardır ve kullanmaya başladığınız ilk 20 gün içinde yan etkilerini gösterir. 20 gün sonunda vucüt ilaca alışır ve artık tolere etmeye başlar.
Doktora epilepsi rahatsızlığının olduğunu muhakkak söylemelisin. Çünkü bazı ilaçlar ters etki yaratır.
Yazdı:  14 Feb 2009 22:37
Bu Panik atak çok kötü bir hastalıkmış Allah korusun ...
Yazdı:  14 Mar 2009 13:51   Son düzenlenme: osman
Internet üzerinde yazılmış bazı yorumlardan alıntılar:

- selam arkadaşlar bende ** denen illet yüzünden panik atak oldum 2 aydır bu sıkıntıyı çekiyorum bastan kalp kan ritim bozukluğu falan zannettim kendimi içki kullanarak rahatlatıyordum ama geçenlerde içkiyi fazla kaçırınca acayip bir sıkıntı yaşadım yine her an kalp krizi geçirip ölecekmiş gibi oluyorum doktora gitmem gerekiyor mu? gideceksem de gerçekten yararlı bir doktor tanıyanız varsa lütfen bana ismini adresini telefonunu versin teşekkür ederim...

- ben de uyuyamıyorum, her şeyi düşünüyorum kafayı takıyorum, istemediğim şeyleri bile düşünüyorum yatağa girmekten korkar oldum. Yatağa girince de titriyorum ne yapcam bimiyom off off...

- İlk defa 2 gün önce sabah 5 de bir panik atak nöbeti geçirdim ve geceliklerimle ayakkabı bile giymeden sokağa attım kendimi. eşime kalp krizi geçiriyorum beni hastaneye yetiştir diye bağırdım. ve hastaneye koştuk. Krizim 25 dakika sonra geçti yavaş yavaş. Doktorlar hemen teşhisi koydular "panik atak" hep duyardım ama bu kadar kötü bir şey olduğunu bilmiyordum. şimdi ne yapacağımı bilmiyorum ve evde yalnız kalamıyorum.

- selam ben 17 yaşındayım bende panik atak hastalığı var midem bulanıyor, ağrıyor bazen terliyorum sanki sol kolum bazen yok gibi hissediyorum, başım dönüyor canım felaket sıkılıyor, bazen heyecan basıyor...

- arkadaşlar bende de 2 haftadır panik atak var nöbet geldiğinde kalbim sıkışıyor nefes alamıyorum sanki o anda kalp krizi geçirip öleceğim hissi beynimi öle bir sarıyor ki anlatamam otobüse binemez, kapalı yerlere giremez oldum, ama hemen tedavisine başlayacağım bu hayat böyle çekilmez bence herkese acil şifalar...

- 2001′den beri bu illet hastalıkla uÄŸraşıyorum. Bakmışsın birkaç yıl hic olmuyor, birden bire her iki günde bir oluyor. Her seferinde kalp krizi geçiriyorum sanip panik yapıyorum. acile eskiden çok gidiyordum simdi pek gitmiyorum ama, yinede birkaç yılda bir mutlaka atak anında gidip EKG çektiriyor, Echocardiogram yaptırıyorum. Tabi aynen hiç bir ÅŸey çıkmıyor, doktoruma her 6 ayda bir gidip bütün testleri yaptırıyorum, her ÅŸey normal geliyor. SSRI ilaçları içmekten yana deÄŸilim çünkü gayet neÅŸeli, hiç depresyonda bir insan deÄŸilim. ve içsem de yine panik atak geçirdim. Tek fayda eden benzodiazepemler Xanax veya Ativan. Onlarımda çok alışkanlık yarattığını söylüyorlar o sebeple her gün almıyorum iki günde bir çeyrek alıp idare etmeye çalışıyorum. İçinizde hiç SSI grubu ilaçlardan fayda gören var mıydı. bana hiç yaramadı ve fayda bile etmedi de Az olarak AtivanÂ’a devam ediyorum. Bitkisel ilaç deneyen var mı? TeÅŸekkürler...
Yazdı:  14 Mar 2009 14:19   Son düzenlenme: osman
http://img49.imageshack.us/img49/1382/gucft1.jpg

Yukarıdaki yorumlarda da görüldüğü gibi, Panik Atak yaşayan kişiler, bu hastalığın teşhisi konulana kadar sürekli olarak büyük bir hastalığı yakalandıklarını sanarlar.

Beraberinde; kalp krizi ve felç geçirdiklerini sanabilirler. Teşhis konulana kadar hastane acil servisleri sık sık ziyaret edilir sürekli Check Up yaptırılır. Hatta gidilen hastanenin sonuçlarına güvenilmeyip, başka hastanelere gidilir.

Bu hastalıkta ilk önce çevrenin bilinçli olması gerekir.
Çünkü Panik Atak hastalığı olan bir kişi, çevresindeki insanların durumunu anlayamayağından emin olur.
Bu düşüncede de haksız değildir! Genelde Panik Atak hastalığı insanların kendi kendilerine çıkardıkları çok fazla panik olma hastalığı gibi görülür.

Oysa panik atak çoğu zaman hastanın elinde olmayan nedenlerden dolayı kendiliğinden başlar ve hasta bunun başlayacağını tahmin edebilir.

Burada en önemli konu panik atak nöbeti geldiğinde ne yapılması gerektiğidir.
Hastalığın ilk evrelerinde atakları kontrol etmek oldukça zor olacaktır.
Gelen atağı durdurmak zordur. Sadece etkileri azaltılabilir.
Bunun için ilk yapılması gereken şey, atak geldiği anda panik olmamaktır.
Panik atak nöbeti geldiği anda, kendinizi ne kadar paniklerseniz, o kadar ağır bir nöbet geçirirsiniz.

Panik atak genelde sıcak, ateş basması ile başlar.
Bu sırada kendinizi iki dünya arasında sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Çevreniz farklılaşır. Kalp hızınız kontrol edemeyeceğiniz şekilde hızlanır.
Strese karşı en zayıf olan mideden göğüse doğru bir ağrı oluşabilir. Bu ağrı genelde kalp krizi sanılır.
Aslında size bu ağrıyı sıkça yaşatabilecek organ midedir.
Baş dönmesi ve bayılacak gibi olma en sık karşılaşılan durumlardandır.
Hastalık, kişide çeşitli psikosomatik diye tabir edilen rahatsızlıklara neden olabilir.
Bunlar genelde bedenin sol tarafında görülür.

Bu belirtiler:
Kol uyuşması,
Kolu hissetmeme (aslında kol hareket ettirilebilir)
Alın bölgesinde sanki içeride bir şey yürüyormuş gibi bir ağrı,
Baş ağrısı,
Kulak çınlaması,
Kulağın mekanik duyması,
Işığa bakamama,
Yürürken kesilme ve bacaklarda yanma,
Uyku düzensizlikleri, kabuslar görme,
Sırt bölgesinde ve göğüste ağrı, yanma hissi,
Yürürken denge kaybı,
Göz seğirmesi,
İstem dışı hareket (tik) görülebilir.

Bir sonraki yazımızda, Panik Atak Tedavisi için neler yapılması gerektiğine yer vereceğiz.

Bu arada sakın kafanıza göre ilaç kullanmayın!
Yazdı:  22 Nov 2009 15:16
Anlaşılabilir bir dilde kısa ve öz bir iki şey yazmak istiyorum:

Panik Atak, bireyin ruhsal açıdan kendini ifade edemediği süreler sonunda vücutda biriken enerji miktarının artması ve buna bağlı olarak bu enerjinin kişinin kontrolü dışında vücutdan dışarı atılmasıdır.

İlk yaşanan panik atak, ardından beklenti anksiyetesi yaratacağından dolayı, bu ruhsal rahatsızlığı bir an önce tanıyıp kontrol altına almak gerekmektedir.

Antidepresan ilaçlar bataklığa sivrisinek ilacı sıkmak gibidir.
Yeşil reçeteli ilaçlar dışındaki antidepresan ilaçları bağımlılık yapmazlar.
İlacı bırakma aşamasında, ilaca başlama aşamasındaki gibi çeşitli semptomlar görülür ve kişi bunları bağımlılık olarak algılar.
İçinizdeki sorunu halletmediğiniz sürece, ilacı bırakmanızda size fayda sağlamayacaktır.

Panik Atak tedavisinde yapılması gerekenler konusunda sizlere Altın Değerinde bazı bilgileri ilerleyen günlerde ben aktarmaya çalışacağım

Sağlıklı günler dilerim.
Yazdı:  30 Jan 2010 02:02   Son düzenlenme: header
Gercekten cok zor bir rahatsizlik, insanin basini kemiren düsünceler ve sürekli beynini birseylerle mesgul eden bir durum(istem disi). Allah yardimcilari olsun bu durumdaki insanlarin.
Yazdı:  08 Feb 2010 17:37
Kol uyuşması,
Kolu hissetmeme (aslında kol hareket ettirilebilir
Yürürken kesilme ve bacaklarda yanma,

bu belirtiler bende var. ne yapmam gerekiyor..sad
Yazdı:  08 Feb 2010 22:50
Bu sorunun cevabini size bir doktorda baska hic kimse acik/net sekilde yanitlayamaz. Gidiniz bir doktora, size psikanaliz yapacaktir. Bu tür seyleri kendi kendinize yenmek sizin zarariniza olacaktir.

Panik atagi yenmek icin en basta onerilen 3 sey var, Bunlar; Doktor, meditasyon ve yoga. Gecmis olsun..
Yazdı:  09 Feb 2010 14:30
4 sene önce aynı durum sözkonusuydu doktora gittiğmde bu iş sende biticek demişti.. çok problem yapma kafanı başka bir işle meşgul et demişti..aynen öyle yaptıgımda geçmişti.. şimdi ise ders çalıştıgım için monoton günlerdeyim. ve aklımdan silmem lazım..bunun için ne yapsam diye düşünüyordum..birden site karşıma çıktı.çok güzel bilgiler var.. teşekkür ederim..doktorun bana diyeceği aynı şeyler diye düşünüyrum..yoga olayına tamamen karşıyım..onun yerine Yaratıcıya dua etmek en mantıklsı...
Yazdı:  09 Feb 2010 14:45
Umarim kisa sürede kendinizi toparlarsiniz.
Fakat; yoga olayi doktorlar tarafindan da tercih edilen üc secenekten birtanesi.
Yazdı:  09 Feb 2010 18:03
teşekkürler temenniniz için...

yalnız;doktor tercih edebilir,ama benim için yoga baştan aşağı hindistanda çıkmış batıl inanç tarzındaki bir yanılgı...
Yazdı:  09 Feb 2010 18:37
Haklisiniz, gorunuste her ne kadar hinduizme ait yerel bir mesgale olsa da, gunumuzde psikolojik sorunlar yasayanlarin ilgsini cekmis bir yanilgi tabirinizle. grin_1
Yazdı:  09 Feb 2010 20:54   Son düzenlenme: osman
Panik atak birden başlamaz. Geçmişden gelen bazı olayların birikimi, bunları dışarı verememen ve birikimlerin eşik seviyesini geçmesi ile başlar.

Panik atak'ta en iyi tedavi kendinizsiniz.
Sentetik ilaçlar, bataklığa sivri sinek ilacı sıkmak gibidir. Yapabiliyorsanız hiç bir şeyi kafanıza takmayacaksınız. Dertlerinizi dinleyebilecek bi dostunuza özgürce içinizi dökmelisiniz. Böyle birisi yoksa bir uzmandan psikoterapi alabilirsiniz. Fakat terapi fiyatları 200-300 TL arasında değişiyor. Ekonomik açıdan sorun yaratabilir.

İlaç kullanmıyorsanız bazı bitkileride yardımcı tedavi olarak kullanabilirsiniz.
Yazdı:  09 Feb 2010 23:23
header;peki sizce?olması gereken mi?doktor önerisi oldugu içinmi kabulleniyorsunuz yoga denen hindu geleneğini..?

osman;evet herşey beynimizde bitiyor.. ben dr.la görüştüğümde ilk önce herşey sende bitiyor demişti.. ve hakikaten bitmişti.. ama sıkıntı başlayınca 4 yıl sonrada olsa tekrarladı.. kendimi yalnız bırakmamaya çalışıyorum ve sürekli bir meşguliyet ve dua...

bu arada hangi bitkiler yardımcı olabilir?
Yazdı:  09 Feb 2010 23:49
Alıntı:
header;peki sizce?olması gereken mi?doktor önerisi oldugu içinmi kabulleniyorsunuz yoga denen hindu geleneğini..?

Insanlarin dert/sıkıntilarini bu tür holistik abuk sabuk hareketler ile atacagini sanmiyorum. Fakat; bir nevi stres atilabilir diye düsünüyorum yoga ile, sanirim doktorlar da bu yüzden oneriyorlar. Eger vücut sagliginiza onem veriyorsaniz, yoga sizin icin fevkalade güzel bir spor olur.

Sizin yeriniz de olsam hayata olumlu bakis saglayacak seylerle ugrasir, bu durumdan kurtulmaya calisirdim.
Yazdı:  10 Feb 2010 00:41   Son düzenlenme: osman
Kendini yormadan uzun yürüyüşler ya da hafif tempolu spor yapmalısın.
Alıç ve sarı kantaron yardımcı tedavide çok faydalıdır. Almanya'da bilimsel olarak kanıtlanmış ve alternatif tıpta kullanılmaktadır.

Alıç;  Kalp ve damar saÄŸlığını koruyucu etkisi vardır. Kalp ritmini düzenler. Alıç eksterili bitkisel haplar çaylarından çok daha etkilidir.

Sarı Kantaron; Hafif ve orta şiddetli depresyonlarda etkilidir. Etki edebilmesi için minimum 1 ay kesintisiz kullanman gerekir. Bu süre içinde sıkıntıların biraz artabilir. Aynı şekilde sarı kantaron etkili haplar çayından daha etkilidir.
Solgar ve GNC markalarının ürünlerini tercih edebilirsin.

Sarı kantaron; St.John’s Worth
Alıç; Hawthorn isimleriyle satılıyor.
Yazdı:  10 Feb 2010 17:41
Alıntı:
Eger vücut sagliginiza onem veriyorsaniz, yoga sizin icin fevkalade güzel bir spor olur.

fiziksel açıdan anladım da ruhsal açıdan spor nasıl yapıcam onu pek anlaymadımgrin_1yine görüşünüze saygı duyarım..

osman bey
alıç bitkisini yarın alıcam inş..yalnız sarı kantaron biraz korkuttu beni..sıkıntıların artması durumunda benim yararıma olmaz zararıma olur ALLAH korusun.. bir hafta bile benim için önemli şuan..ama alıç kafama yattı.. bu arada küçükken kırmızı yuvarlak bişeyler yerdik ve onunda ismi alıçtı.. bildiğimiz alıçla aynıdır heralde.. çok faydalıymış. yeni haberimiz oldu..sağolun..
Yazdı:  10 Feb 2010 20:40
Evet, aynı alıç'tan bahsediyoruz.

Ürünlerin kullanımları ve zamanları tabiki size bağlı.
Yazdı:  10 Feb 2010 22:04   Son düzenlenme: header
Alıntı:
fiziksel açıdan anladım da ruhsal açıdan spor nasıl yapıcam onu pek anlaymadımyine görüşünüze saygı duyarım..

Stresli oldugunuz bir zaman da disariya cikip hava almaniz bile ruhsal bir spordur. grin_1 Bu konular biraz derin konular yazmaya kalkarsam sabaha anca biter. Neyse konuyu saptirmiyim. Tekrar gecmis olsun.
Yazdı:  10 Feb 2010 23:12
her ikinizede teşekkrü ederim.. iyileştiğim zaman buraya mutalaka yazıcam..grin_1zaten kısa bir süre sonra umre ziyaretim olucak..oranın manevi havası bende bir iz bırakmaz buna eminim.. hoşçakalın...
Yazdı:  05 Oct 2012 14:30
Merhaba ben 27 yaşındayım ben de panik atak şikayetleri 3 sene öncesinde başladı ilk önce çarpıntıyla başlayan şkayetler şu anda baş dönmesi tarzında kendini gösteriryor yolda tek başıma yürüyeemez hale geldim neredeyse herkeste durum farklılık mı gösteriyor acaba sizin önereceğiniz tavsiyeler nelerdir?
Yazdı:  06 Oct 2012 22:27   Son düzenlenme: osman
Baş dönmesi ve yolda tek başına yüreyememek, beklenti anksiyetesi yaşadığını gösteriyor.

Baş dönmesi beyin yeterli oksijeni almadığı zaman daha çok ortaya çıkıyor. Yapılacak en iyi şey, nefes egzersizleri ile diyaframı geliştirmek ve vücuttaki oksijen oranını arttırmak olmalıdır.

DiÄŸer tavsiyeler
- Uykuya ve uyku saatlerine azami dikkat.
- Her sabah tempolu yürüyüş.
- Kafandaki sorunlardan uzaklaşmak. (panik atak, senelerce içinde biriktirdiklerinin dışa vurumudur)

Tek başına dışarıya çıkabilirsin. Bu tamamen senin elinde, panik atak yaşayan kimse çıldırmıyor. Bunu kafandan mutlak atman gerekiyor.

Arkadaş desteği ve uzman kontrolüyle hayırlısıyla daha iyi olursun.
Allah ÅŸifa versin.
Yazdı:  07 Oct 2012 12:23
Benim gibi bu durumu yaşayan bir çok kişi var bunun da farkındayım fakat birebir bu durumla karşı karşıya kalmak çok zor.Ama inşallah bu durumda geçicidir.Osman bey ilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim.
Yazdı:  09 Oct 2012 20:58
Çok yakın bir arkadaşımda aynı sorun var(dı)
Tutar kolundan evden dışarı çıkarırdım.
Hafta sonları zorla spora götürürdüm. Hatta lunaparka bile götürdüm grin_1 Sanada tavsiyem insanlardan uzaklaşma...

Korkarsan, başaramazsın!
Yazdı:  21 Apr 2014 23:25
bende panik atak hastasıyım. doktor bazı ilaçlar verdi onları kullanıyorum.
hastalık şöyle başladı:
bi sabah aniden uyandım, nefes alamıyorum ve kendimi farklı bir dünyada görüyorum.
kalbim yerinden çıkacak gibi atıyor.
beynim uyuÅŸtu.
sol kolum uyuştu ve ağrı var.
bunların hepsi olurken ben kendimi balkonda buldum ve derin nefes alarak yaşama tutunmaya çalışıyorum.
kesin ölüyorum dedim içimden ve bir yandan dua ediyorum, rabbim beni öldürme diye.
sonra herşey normale dönünce doğru doktora acil servise gittim. röntgen ve tahliller sonucunda bir şey çıkmadı. sadece büyük tansiyon 13, küçük tansiyon 9 çıktı.
Doktor bana sende panik atak var, biliyor muydun dedi. Yok dedim ben erkek adamım bende panik atak olmaz. o zamana kadar bunu bir bayan hastalığı olarak duyardım ama panik hastalığını ben farklı algılardım.
Kadını acele ettirince paniğe kapılıyor ve eli ayağı bir birine dolanıyorsa, bu panik atak hastalığıdır diye düşünüyordum. cool
Sonunda öyle olmadığını yaşayarak öğrendim.

Sizlere tavsiyem:
Stresli ortamlardan uzak durmaya çalışın
Kendinize bir hobi bulun ve boş zamanlarınızda onunla ilgilenin
Arkadaşlarınızla sohbet edin, içinizi boşaltın.
Bol spor ve yürüyüş yapın.
Aman uykuya dikkat edin. Zamanında uyuyun ve uyanın.
Muhakkak bi uzmandan destek alın.
Özel doktorlar çok pahalı, devlet hastanelerinde muayene olmanız sizin için daha ekonomik olabilir.
İnanın doktorların yaptıkları tek şey sıkıntınıza göre ilaç yazmak. Kontrollere gitmekte ücretli smirk

Sağlığın değerini iyi bilmek gerekiyor.
Para kazanalım diye deliler gibi çalıştık, uykusuz kaldık ama bu sefer sağlığımızdan olduk.
birde kazandıklarımızı doktorlara harcadık sad

herkeze şifalar dilerim. Rabbim dualarımızı kabul etsin.
Yazdı:  28 Feb 2017 19:56
Selamun aleykum ben 18 yasndaym ama 2 aydr panik atak hastasiyim  Ama bnde cok farkli belirtiler oluyo herkeste oluyomu
# gozde fena bir agri
#mide bulantisi
#basta uyusma-ve agri
#kolda uyusma ve halsizlik
#beyin kanamasindan olcem korkusu onceden kalp krizinden olmekten korkardim simdi isse beyin kanamasn olcek korkusu
#uyuyamama#fena batmalar vucudumda#korkular evden cikamama#bunalm gecirme#titreme-ateslenme #kimseye guveneme #kulakta cinlama
Bunlar onceden ck yogun oluyodu yarisi gecti ama olum korkisu fln hala var napcam ilacida braktim
Yazdı:  23 Apr 2017 18:00
Aleyküm selam arkadaşım; çok geçmiş olsun, Allah tez zamanda şifalar versin inşallah...
Ana Sayfa