»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / .htm, .html Dosyalari Acilmiyor

.htm, .html Dosyalari Acilmiyor:

Yazdı:  30 Jun 2007 22:43   Son düzenlenme: benkaan
Nasil Oldugunu Anlamadim, Sorunu htm dosyalarinin simgelerinin .exe dosyalarinin simgesinde görünmesi ile birlikte farkettim. htm dosyalarinin simgeleri degisikti ama actigim zaman internet explorer ile birlikte acilip sorunsuz calisiyordu. Daha sonra simgeleri normale döndürebilrim kanisiyla Dosya secenekleri bölümünden dosya uzantilarina girdim ve biraz kurcaladim. denedim tekrar olmadi. Bende .htm ve .html uzantilarini sildim ve tekrar ekledim birlikte acacagi programida yine internet explorer olarak belirledim. ama bu seferde dosyalarin simgeleri varsayilan sembol olarak degisti yani tanimlanamayan dosya türü simgesine... Simdi html dosyasini calistirmak icin üzerine tikladigim zaman internet explorer da tipki Notepad de oldugu dosyanin kaynak kodlarini aciyor. Sayfayi F5 ile yeniledigim zaman ise htm dosyasi normal calisiyor. Bu sorun bilgisayarimdaki kayitli htm ve html dosyalari icin gecerli durumda... Yani internetteki herhangi bir htm sayfasini actigim zaman normal aciliyor.
Umarim sorunumu anlatabilmisimdir. Bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim. simdiden tesekkür ediyorum...
Yazdı:  05 Jul 2007 22:11
Dosyalar virüs tarafından bozulmuş olabilir.
Tavsiyem, yedek alıp formatla.
Ana Sayfa