»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Cd sürücü okumuyor

Cd sürücü okumuyor:

Yazdı:  15 Jan 2007 23:33
Selam; Benim E sürücümde sorun oluştu. Bazı programları yükledim, tekrar sildim (Kaspersky, zoom player gibi)derken bu olay başıma geldi. Acaba ne yapmalıyım. Teşekkürler.
Yazdı:  16 Jan 2007 13:14   Son düzenlenme: osman
başlat>ayarlar>denetim masası>yönetimsel araçlar>bilgisayar yönetimi'ne gir. Depolama altında ki disk yönetimi'ne tıkla. Sağ taraftan E sürücüne sağ tıklayıp biçimlendiri seç. Tabi bu işlem e sürücünde ki tüm verileri silecektir!

Not: Sürücünün sabit disk olduğunu düşünerek bunları yazdım grin_1
Yazdı:  16 Jan 2007 19:58
Hay Allah! re_writer yazmam gerekiyordu. Özür dilerim. Bu arada ben domasevskiyim. Sifremi unuttugum icin böyle yaptım. Deep Freeze'yi sildim. Bir de kaspersky'yi. Acaba bazı gerekli dosyalar da silinmiş olabilir mi? Çeşitli programlarla tarıyorum virüs falan görünmüyor. Teşekkürler.
Yazdı:  16 Jan 2007 20:41   Son düzenlenme: osman
Aslında forumun "şifremi hatırlat" bölümü de var ama nedense eklememişiz biglol
http://www.beles.org/forumum/index.php?a=forgotpass adresinden ÅŸifre talebinde bulunabilirsin.
Tabi önce çıkış (logout) yapman lazım !

Senin sorunu hala anlamadım! Şimdi senin cd r-writer okuyuncu mu sorunlu, cd'si mi sorunlu smirk

Not: Şifremi unuttum bölümünü az önce ekledik.
Yazdı:  17 Jan 2007 00:04
Re-writer'ım ne bir cd kopyalıyor, ne vcd görüntülüyor, ne müzik cd'sini çalıyor. cd'yi koyunca ışığı yanıp sönüyor bir süre sonra duruyor. Bilgisayarımdan gireyim diyorum orda da e'deki hiçbirşey görünmüyor. Cd kopyalamak istediğimde (nero ile) okurken kötü bir ses geliyor ama devam ediyor. Sıra yazmaya gelince boş cd koy uyarısında kalıyor.İptal etmekten başka seçenek bırakmıyor. Son zamanlarda sık sık program yükleyip silmiştim. Bu sebep olabilir mi Teşekkürler.
Yazdı:  17 Jan 2007 12:10
http://www.beles.org/forumum/article272.htm adresinde benzer bir sorunu ve yanıtını bulabilirsin.
Optik okuyucu bozulmadıktan sonra orada yazanlar işe yaramaktadır.
Yazdı:  17 Jan 2007 21:13
Biraz anlayan bir arkadaşımla önerinizi uyguladık. Epey düzelme var ama dvd seyrederken biraz takılmalar oluyor. Yine de çok teşekkürler. Allah razı olsun.grin_1
Ana Sayfa