»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / veri hırsızlıgı

veri hırsızlıgı:

Yazdı:  27 Nov 2006 18:31
Merhaba,

Server uzerinde kimlerin nerelere girip hangi dosyalar uzerinde hangi islemleri yaptigini takip edebilecegim ve buna ek olarak ayni sekilde local bilgisayarlar uzerinde de dosyalar uzerinde yapilan islemleri ve usb bellek,usb hdd, disket,cd,dvd gibi disariya bilgi tasinilabilecek ortamlari da takip edebilmek istiyorum.
Kisaca sirket disina bilgi cikartan veya cikartmaya yeltenen birileri var ise bunu gormek istiyorum..
Onemli noktalardan biri de yalnizca takip etmek istiyoruz herhangi bir kisitlama v.s uygulamak degil..

Bu isteklerimizi saglayabilecek yazilimlar var mi? Her turlu onerinizi bekiyorum.

Bilgisayarlarimizda Windows 2003 server ve windows xp kullanilmakta..

cok tesekkur ederim.
Yazdı:  27 Nov 2006 23:15
Veri çalınmasından çekinen şirketler bilgisayarlara; a sürücü, usb girişi, cd sürücü gibi donanımlar bağlamıyorlar. Çeşitli programlarla mail trafiği kontrol edilebiliyor ama bu da insanların özel hayatlarını müdahale etmiş sayılıyorsunuz.
Bu sebeple bu konu da fazla bilgi veremiyorum.
Yazdı:  28 Nov 2006 12:57
ya hocam biz insanların özel hayatlarına karışmıyoruz ama çok önemli şirket bilgileri serveredan çekilmiş bu konu hakkında yardım ederseniz sevinirim 2003 server da yapılan işlemlerin bir kaydı tutuluyormu aceba ?çok tşk
Ana Sayfa