»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Teknoloji / ─░┼čletim Sistemleri ve Donan─▒mlar / Notebook Ekran Kart─▒ sorunu..

Notebook Ekran Kart─▒ sorunu..:

Yazd─▒:  22 Apr 2014 01:01
Osman abi tekrardan selamlar abi.
Notebook'un ├╝zerinde,  GEFORCE GT 320 M CUDA 1 GB yaz─▒yor. Fakat ekran kart─▒ olarak ├Âzelliklerden bak─▒yorum. Standart VGA grafik ba─čda┼čt─▒r─▒c─▒s─▒ ad─▒nda, ekran kart─▒ g├Âr├╝l├╝yor. NVIDIA ad─▒nda bir┼čey g├Âremiyorum ben?

Casper'in sitesinden Ekran Kart─▒ ad─▒nda, notebookun ├Âzelliklerini yaz─▒p bir ekran driveri nvidia'nin indirdim ama, ona da NVIDIA Denetim Masas─▒ adl─▒ bir yer var oradan girdi─čimde "┼×U ANDA NVIDIA GPU'YA  BA─×LI B─░R EKRAN KULLANMIYORSUNUZ" ad─▒nda hata vererek paneli a├žm─▒yor...

Bunun sebebi ne olabilir abi, neden laptopun ├╝zerinde yazan, NVIDIA ekran kart─▒n─▒ kullan─▒lamaz durumda. ?
Yazd─▒:  22 Apr 2014 23:52   Son d├╝zenlenme: osman
Selam,
┼×├Âyle bir sistem var. Bilgisayar─▒n fazla gpu gerektirmedi─či zamanlarda Nvidia devre d─▒┼č─▒ kal─▒yor. Sadece Intel onboard ekran kart─▒ yeterli oluyor. Fazla gpu gerektiren durumlarda Nvidia devreye giriyor.
Buna da  Optimus Teknoloji diyorlar.
Yazd─▒:  24 Apr 2014 17:57
H─▒mms peki te┼čekk├╝r ederim abi,bilmem iyi oldu.
Bende dedim herhangi bir┼čeyde mi s─▒k─▒nt─▒ var ben bilmiyorum diye.
Yazd─▒:  26 Apr 2014 23:40
Bir de Nvidia uygulmas─▒ i├žinden Nvidia ekran kart─▒n─▒ devreye alabiliyor olman laz─▒m. Baz─▒ bilgisayarlarda ufak bir anahtar koyuyorlar, baz─▒lar─▒ program ile aktif ediliyor.
Yazd─▒:  28 Apr 2014 00:17
Abi yapamad─▒m dedi─čin ┼čeyi. Detay─▒n─▒ biliyorsan; y├Ânlendirirsen sevinirim abi.
Yazd─▒:  17 May 2014 14:57
Casper modellerine ve yap─▒s─▒na ├žok anlam veremedi─čim i├žin sadece t├╝m driverlar─▒ yeniden kurman─▒ ├Ânerebilirim grin_1 Sorun ├ž├Âz├╝lmezse Casper ile ileti┼čime ge├žebilirsin.
Baz─▒ sorunlar─▒ bios g├╝ncellemesi ile ├ž├Âzebiliyorlar ama bios dosyalar─▒n─▒ vermiyorlar, cihaz─▒ servise g├Ândermen gerekebilir.
Yazd─▒:  28 May 2014 22:33
Anlad─▒m abi ├žok te┼čekk├╝r ederim. Ben buna XP kurmay─▒ denedi─čimde dosyalar─▒ y├╝kledi─činde hata veriyor abi y├╝klemiyor. 2 tane farkl─▒ cd denedim. Ama win7 de problem ├ž─▒karmadan y├╝kl├╝yor. Buna nas─▒l XP y├╝kleyebilirim abi. ┼×ayet y├╝klersem driverler─▒nda sorun ├ž─▒kar m─▒ y├╝klemede.
Yazd─▒:  29 May 2014 00:34
Bios ayarlar─▒nda AHCI mod ayar─▒ var ise onu de─či┼čtirip, tekrar XP kurmay─▒ deneyebilirsin.
Yazd─▒:  03 Jun 2014 22:34
Anlad─▒m abi.. Abi format att─▒ktan sonra Ekran kart─▒ olarak ┼ču a┼ča─č─▒da notebook'un ├╝zerinde bir etiket var, onu aynen yaz─▒yorum.

NVIDIA GEFORCE GT320M
CUDA 1GB

Yaz─▒yor abi.. Bunun i├žin hangi driveri indirmem gerekiyor?
Yazd─▒:  06 Jun 2014 13:38   Son d├╝zenlenme: osman
A┼ča─č─▒dakilerinden i┼čletim sistemine uygun olan─▒ se├žebilirsin.

NVIDIA GEFORCE GT320M Driver

WinXP Driver

Win7-Win8 32-bit Driver

Win7-Win8 64-bit Driver
Yazd─▒:  11 Jun 2014 14:18
Abi belirtmi┼č oldu─čun ┼čekilde driver─▒ indirdim kurdum ama kurulum a┼čamas─▒na ge├žti─činde "├ľnce bir ─░ntel s├╝r├╝c├╝s├╝ kurmal─▒s─▒n─▒z" diye hata veriyor, bunun sebebi ne olabilir? ben b├╝t├╝n driverleri kurdum on board da ├žal─▒┼č─▒yorum sadece...
Yazd─▒:  13 Jun 2014 20:06
├ľncelikle intel ekran kart─▒ driver─▒ kurman gerekiyor.
Yazd─▒:  14 Jun 2014 00:14
─░ntel'in on board ekran kart─▒ driveri mi abi? Biraz daha a├žar m─▒s─▒n cevab─▒n─▒ abi. ┼×imdiden te┼čekk├╝r ederim.
Yazd─▒:  16 Jun 2014 14:05
├ľncelikle Intel onboard ekran kart─▒ driver kurman gerekiyor.
Yazd─▒:  17 Jun 2014 01:07
Abi i┼čte s─▒k─▒nt─▒ orada on board ekran kart─▒n─▒ indirebilmem i├žin ne yapmam gerekiyor, ┼ču lanet ┼čeyi y├╝kliyim de ekran kart─▒n─▒ da hemen arkas─▒ndan y├╝kliyim. Sinir etti bu illet notebook beni.
Yazd─▒:  17 Jun 2014 13:41
Intel ekran kart─▒n─▒n donan─▒m kimli─čini verir misin.
Bir de cihaz─▒n tam model ad─▒.
Yazd─▒:  17 Jun 2014 14:02
Al─▒nt─▒:
PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_209B1B0A&REV_18
PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_209B1B0A
PCI\VEN_8086&DEV_0046&CC_030000
PCI\VEN_8086&DEV_0046&CC_0300

Donan─▒m kimli─či bu abi.

Cihaz─▒n ad─▒ da, Casper Nirvana (notebook) H36 Abi.
Yazd─▒:  18 Jun 2014 01:47
Bunu bir de istersen.

Kendini C:\DELL\DRIVERS\R274450 klas├Âr├╝ne a├žacakt─▒r.
Kurulumu oradan ba┼člatabilirsin.
Yazd─▒:  18 Jun 2014 16:09
Abi dedi─čin ┼čekilde yapt─▒m.

Al─▒nt─▒:
Bir ya da fazla bile┼čen kayedilirken hata ortaya ├ž─▒kt─▒.

Kur kapat─▒lacak.

Y├╝klerken bu uyar─▒y─▒ verdi abi...
Yazd─▒:  20 Jun 2014 23:48
http://www.casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama
adresine gir.
Diz├╝st├╝ Bilgisayar > H36 Nvidia > Windows 7 > S├╝r├╝c├╝ler ad─▒mlar─▒n─▒ se├ž. Dosya Aramaya t─▒kla.
├ç─▒kan listeden a┼ča─č─▒lardan Ekran Kart─▒ S├╝r├╝c├╝s├╝ (INTEL) indir ve tekrar dene.
Yazd─▒:  21 Jun 2014 08:05
Abi en ba┼č─▒ndan itibaren bu demi┼č oldu─čun i┼člemlerin hepsini tek tek yapt─▒m, nitekim ba┼čka driverler koymu┼člar zannedersem kabul etmiyor sistem.

Bu ┼čekilde rezil bir durum da s├Âz konusuydu, ilkinde bu casperin driver sitesinden hepsini tek tek denedim.. Ama olmad─▒..
Yazd─▒:  21 Jun 2014 16:50
Son bir ┼čey kald─▒.

Bilgisayar a├ž─▒k kals─▒n, adapt├Âr├╝n├╝ ├ž─▒kar ve eviniz y├╝ksekteyse bilgisayar─▒ camdan a┼ča─č─▒ f─▒rlat.

Dikkat et, a┼ča─č─▒da kimse olmas─▒n, yoksa ekran kart─▒n─▒ tan─▒maz grin_1

┼×aka bir yana Casper m├╝┼čteri hizmetlerini ara (umar─▒m), yard─▒mc─▒ olurlar.

0850 250 77 77
Yazd─▒:  25 Jun 2014 05:50
Abi inan─▒r m─▒s─▒n i┼čten dolay─▒ e-mail att─▒m adamlar e-mailime cevap verme gereksinimine bile girmediler. Anlamad─▒m gitti s├╝s diyemi oraya mail adresini yazm─▒┼člar.

Nas─▒l bir ekran kart─▒d─▒r bu illet anlamad─▒m gitti.
Yazd─▒:  02 Jul 2014 12:12
Sen m├╝┼čteri hizmetlerinden sorununu ├ž├Âz├╝ver de, e-mail kals─▒n grin_1
Yazd─▒:  07 Jul 2014 09:44
Maalesef abi herhangi bir sonuca ula┼čamad─▒m m├╝┼čteri hizmetleri taraf─▒ndan da. Ezberlemi┼č olduklar─▒ c├╝mlelerden ba┼čka bir c├╝mle kurmad─▒lar.

Bir On Board─▒ y├╝klemeden anla┼č─▒lan ekran kart─▒m─▒ y├╝kleyip kullanamayaca─č─▒m bu kadar sa├žma bir┼čey olmaz, olamaz ya..
Yazd─▒:  08 Jul 2014 14:11
DriverPack full olan─▒ indirip bir DVD'ye yaz.
Sonra onunla driverlar─▒ g├╝ncellemeyi dene.

Torrent indirme adresi: http://drp.su/download.htm
Yazd─▒:  09 Jul 2014 01:39
Abi denedim ama olmad─▒, nas─▒l bir┼čeydir bu anlamad─▒m. Anla┼č─▒lan bir servise g├Ât├╝rmem gerekiyor.Casper yetkilileri, on board─▒ farkl─▒ bir driver olarak sitelerine eklemi┼čler ve bu sayede y├╝kleyemiyorum Ana driver─▒m─▒. Bu kadar sa├žma bir i┼č olamaz abi ya.

─░lgin i├žin te┼čekk├╝r ederim abi, yard─▒mc─▒ olmaya ├žal─▒┼čman bile yeterlidir.
Ana Sayfa