»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / Türkiye Lokasyon Bulut Hosting Çözümleri


Türkiye Lokasyon Bulut Hosting Çözümleri:
Yazdı:  09 Oct 2013 13:52   Son düzenlenme: osman
Bulut sunucu, birden fazla internet sunucusunun kendi aralarında bağ kurulmasıyla meydana gelen bir servistir. Serverların tamamen aynı data center bünyesinde bulunma şartı bulunmamaktadır, bir internet networkü aracılığıyla kendi aralarında  bağlantılı olmaları kafidir.

Öyleki yurt dışında olan birtakım firmalar internet sunucularını başka başka ana karalardaki farklı veri merkezlerinden tutmaktadır. Cloud Computing bünyesinde çalışan siteye ulaşmak isteyen kişiler hangi datacentera daha yakın bulunmakta ise, internet sitesi o bilgi işlem merkezi üzerinde çalışabilmektedir. Bu da websitenin çalışırken ziyaretçilere hızlı karşılık sağlamaktadır. Bunun yanında bir veri merkezinde sorun meydana gelir ise geriye kalan datacenterlar çalışır olduğu, bu durumdan uygulama ve son kullanıcı olumsuz.

VDS Sunucu, yük dengeli olarak çalışmaktadır. Yani uygulama çalışırken, ne kadar kaynak kullanılması gerekiyorsa o kadarlık kısmını kullanırsınız ve kullanılan kaynak kadar para ödersiniz. Bu sebeple artık çoğu firma, başta voip servisleri bulut sunucu hizmetine geçmeye başlamıştır.

Adres ; Bagdat Caddesi, Vapuryolu Sokak, Huzur Apt. No12/1, Suadiye Istanbul Türkiye

Telefon 1; +90 (216) 380 30 03
Telefon 2; +90 (850) 321 88 99

YS Belge No: 2759
Ana Sayfa