»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / YARDIM!! PC A├çILMMIYOR!!!

YARDIM!! PC AÇILMMIYOR!!!:

Yazd─▒:  30 Jan 2012 19:58
Merhaba arkada┼člar.Bu siteye yeni ├╝ye oldum ciddi anlamda bir sorunum var. Ba┼čl─▒kta da g├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi pc'm a├ž─▒lm─▒yor. windows ekran─▒na girmeden bilgisayar─▒n ekran─▒nda ├Âzellikleri belirten (energy) ekran─▒nda kal─▒yor.Normalde bu ekran geldi─činde enter tu┼čuna bas─▒yorum ve ekran windows a├ž─▒l─▒┼č ekran─▒na ge├žiyor. ancak 2,3 ayd─▒r monit├Âr├╝m├╝ yenileyece─čim i├žin bilgisayar─▒ a├žmad─▒m.O s├╝re de de hi├ž bir┼čeyle oynamad─▒m. Fakat monit├Âr├╝ takt─▒m ekran geliyor ancak ilerlemiyor ne yapabilirim?  confused
Yazd─▒:  31 Jan 2012 00:49
Cihaz─▒n fi┼čini prizden ├ž─▒kart, anakart ├╝st├╝ndeki bios pilinide yerinden ├ž─▒kar. 10-15 saniye sonra tekrar yerine tak.
Bir de sabit diskin kablolar─▒n─▒ kontrol et.
Yazd─▒:  01 Feb 2012 12:07
Tamam ┼čuan ba┼čka bir yerdeyim eve gitti─čim zaman hemen deneyece─čim te┼čekk├╝rler.
─░yiki bu siteye ├╝ye olmu┼čum !!!!!
Yazd─▒:  01 Feb 2012 12:41
┼×imdi bunu hallettim, bilgisayar ekran─▒ ge├žiyor, ├žal─▒┼čt─▒r─▒yorum service packlerin oldu─ču bilgilendirme sayfas─▒nda kal─▒yor. 10 dakika falan bekliyorum, de─či┼čiklik yok tak─▒l─▒yor.
Affedersiniz benimki biraz hurdal─▒kta sad
Yazd─▒:  01 Feb 2012 22:49   Son d├╝zenlenme: osman
Sabit diskinde "bad sector" diye adland─▒r─▒lan bozuk bir sekt├Âr varsa, kurulum s─▒ras─▒nda donma, tak─▒lma ya┼čayabilirsin.

Kurulum cd'si ya da optik okuyucun sorunlu olabilir.

Ayr─▒ca anakart─▒n bios update i┼člemini yapabiliyorsan yapmay─▒ dene. ├ç├╝nk├╝ baz─▒ cihazlarda tak─▒lma sorunu bios kaynakl─▒ oluyor ve %90 ihtimalle bios update bu sorunu ├ž├Âz├╝yor.
Yazd─▒:  02 Feb 2012 12:01
Hmmm.Peki, bad sector onarma i┼člemi benim yapabilece─čim bir ┼čey mi?
Yazd─▒:  02 Feb 2012 12:03
Veya yap─▒labilir bir┼čey mi?
├ç├╝nk├╝ okudu─čum bir forumda :

"E─čer bir sabit diskte Bad Sector olu┼čmu┼čsa o sabit disk art─▒k veri depolama i├žin g├╝venli de─čildir. Low Level Format atmak veya baa┼čka i┼člemler uygulamak hi├ž bir ┼čey kazand─▒rmaz. Zira disk ├Âmr├╝n├╝ doldurmu┼čtur. E─čer okuma yazma kafas─▒ bir kez daha plakalara temas ederse, diskteki var olan verilere de elveda dersiniz. Bu y├╝zden bir diskte e─čer Bad Sector olu┼čtuysa o diski art─▒k ├ž├Âpe at─▒p yenisini alman─▒n vakti gelmi┼čtir... "

*Demi┼čler.
Yazd─▒:  02 Feb 2012 21:20
Low level format bozuk sekt├Ârleri onarmaz. Asl─▒nda bad sekt├Ârler onar─▒lmaz. Sadece baz─▒ programlar bad sekt├Ârleri i┼čaretleyerek o sekt├Âr├╝ kullan─▒ma kapat─▒r ve sabit diskin tekrar i┼čler duruma gelmesine yard─▒mc─▒ olur.
Tabiki en sa─čl─▒kl─▒s─▒ sabit diski de─či┼čtirmek. Bunun i├žinde ├Âncelikle sistemindeki sorunun tam olarak tespit edilmesi gerekiyor.
Ana Sayfa