»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Ses, Ekran, Ethernet driverleri..

Ses, Ekran, Ethernet driverleri..:

Yazdı:  17 Nov 2011 08:56
Öncelikle Selamlar abi.

İkinci el bir bilgisayar aldım kendime. Services pack 2 XP Yükledim.

Elimde Ekran, Ethernet, Ses driverleri mevcut değil. Aşağıda anakart modelini ve ekran kartı modelinin resimlerini format atmadan önce printlemiştim.

Gerekli driverleri verirsen abi çok mutlu olurum. Şimdiden ilgi alakana teşekkür ederim..

http://c1111.hizliresim.com/r/k/l5zm.jpghttp://c1111.hizliresim.com/r/k/l5z1.jpg
Yazdı:  18 Nov 2011 01:10   Son düzenlenme: osman
Öncelikle cihazın hayırlı olsun.

Chipset ve ses driverları şurada bulabilirsin.

Vga Driver

Anakartın özelliklerinde ethernet görünmüyor. Harici bir ethernet kartı takılmış olabilir. ethernet driver bulucu programı ile de kurulum yapabilirsin.

Kolay gelsin.
Yazdı:  21 Nov 2011 10:02
Sağolasın osman abi aldık öyle ikinci el bir cihaz idareten grin_1

Yardımın için teşekkür ediyorum abi. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
Yazdı:  21 Nov 2011 23:26
Gördüğüm kadarıyla eski bir bios sürümü var. Ankartına bios güncellemeside yapabilirsin.
Yazdı:  23 Nov 2011 22:50
Sayın Osman Abi,

Bilgisayarıma xp sp3 ile format attım ama ses kartı sp3 driverını tanımıyor sadece xp ve sp4 tanıyormuş. Xp sp4 cd bulup format atmam mı gerekiyor? İnternetten herhangi birşey indirip halledemez miyim?

Ayrıca ses driverını goruyor ama ses yok hiçbir şey yapamıyorum..
Yardım lütfen..
Yazdı:  25 Nov 2011 23:48
XP SP4 diye bir ÅŸey yok. Modifiye edilmiÅŸ sistemlere sp4 diyorlar.
XP Sp3 driver kurulum açısından çok daha iyidir. Anakart marka ve modelini öğrenirsen yardımcı olmaya çalışırım. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsan,cihazın altındaki marka ve modeli yazman yeterlidir.
Yazdı:  28 Nov 2011 01:15
Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla eski bir bios sürümü var. Ankartına bios güncellemeside yapabilirsin.

Bunu nasil yapabilecegim konusunda yardimci olursan sevinirim abi.
Yazdı:  29 Nov 2011 00:58
Gigabyte anakart bios update oldukça kolaylaştı. şu programı indir. masaüstünde bir klasör aç ve dosya yolunu seçerek indirdiğin .exe dosyasının bu yeni klasör içine açılmasını sağla. Yeni klasöre yaklaşık 13 adet dosya açılacak. setup dosyasını çalıştır, kurulumu bitir.
Başlat > Programlar > Gigabye >@bios adresinden programı çalıştır.

Programın sağ üst köşesinde Update Bios From Gigabyte Server yazan yere tıkla. Beğendiğin bir server seç grin_1 OK tıkla, uyarıları onayla ve bios update işlemini tamamla.

Dikkat etmen gereken bir nokta var. Cihazın bios update edilirken bir ups cihazına bağlı olması gerekiyor. Tam yeni bios yazılırken elektrikler giderse, senin cihazın bios da gider grin_1

Kolay gelsin.
Yazdı:  29 Nov 2011 16:04
Eyvallah osman abi yardimin icin cok tesekkür ediyorum.
Bu sitenin ve paylasimlarinin degerininde bilinmesini ayni sekilde temenni ediyorum.

Bir türlü tanisamadik ya, iste ona yaniyorum. grin_1
Kendine iyi bak abim, tesekkür ettim tekrardan.
Ben buralarda senin bilgilerini durmadan defalarca gozden geciriyorum.
Yazdı:  19 Mar 2012 19:20
Merhabalar bende yenı kullanıcuıyım formunuzu ararken buldum inşaallah banada yaardımcı olursunujz bende packard bell me35 serisi laptop var ama xp yaptım ve drıverlarını bulamıyorum bana yardımcı olabılırmısınız cok acıl yardım
Yazdı:  19 Mar 2012 22:57
ME35 vista driverlar var. XP arıyorsan, sorunlu bütün aygıtların donanım kodlarını vermen gerekiyor.
Yazdı:  18 Apr 2012 14:25
beyler ses kartımın ismini nerden öğrenebilirim ?
Ana Sayfa