»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Botnet Sistemimi Ele GeçirmiÅŸ

Botnet Sistemimi Ele Geçirmiş:

Yazdı:  09 Oct 2011 22:22
Osman abi ticari sitelere giremiyorum ıp adresimde virüs var galiba girmeye çalıştımı şu yazıyo : Bu virüs nedeniyle online suçluların spam göndermek ve web sitelerine saldırmak için kullandıkları botnet sistemine dahil olmaktasınız. nasıl kurtulurum bundan nod 32 ile tarattım malware bytes ile tarattım halen kurtulamadım bu virüsden yardımlarını bekliyorum.
Yazdı:  11 Oct 2011 22:46
Öncelikle nod32'yi devre dışı bırak, sonra Combofix isimli programı indirip, çalıştır ve tarama yaptır.
Bilgisayarın bir süre sonra yeniden başlar. 1-2 dakika içinde log dosyan oluşturulur ve nelerin temizlendiği ya da temizlemediği o dosyada yazar.

http://www.driver-indir.com/surucu/combofix.html
Yazdı:  12 Oct 2011 20:20
tamam dediğini yaptım osman abi sanırım sildi tüm virüsleri başka birşey yapayımmı abi.
Yazdı:  15 Oct 2011 00:24
şu an için başka bir şey yapmana gerek yok.
sadece bundan sonra program indirirken daha dikkatli ol. Antivirüsler her şeyi bulamıyorlar down
Yazdı:  16 Oct 2011 23:01
tamam osman abi şimdide bazı sitelerde şunu diyor ne yapayım nod 32 virüs programım nasıl ayarlamam gerek.

AÄŸa eriÅŸilemiyor

Google Chrome ağa erişimde sorun yaşıyor.

Bunun sebebi Google Chrome programının bilgisayarınıza izinsiz giren bir saldırgan sanıp İnternet'e bağlanmasını engelleyen güvenlik duvarı veya virüsten koruma yazılımı olabilir.
Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz:

Google Chrome uygulamasını güvenlik duvarınızda veya virüsten koruma yazılımınızın ayarlarında izin verilen programlara ekleyin. Uygulama zaten izin verilen programlar arasındaysa izin verilen programlar listesinden silip tekrar eklemeyi deneyin.
Hata 138 (net::ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED): AÄŸa eriÅŸilemiyor.
Yazdı:  20 Oct 2011 23:40
Windows güvenlik duvarı ayarlarından  google chrome'a izin vermen gerekiyordur.
Denetim masası > Windows Güvenlik Duvarı > Özel Durumlar > Program Ekle bölümünden yapabilirsin.
Yazdı:  02 Apr 2012 21:11
Windows güvenlik duvarı ayarlarından  google chrome'a izin vermen gerekiyordur.
Denetim masası > Windows Güvenlik Duvarı > Özel Durumlar > Program Ekle bölümünden yapabilirsin.

olmadı.
Yazdı:  03 Apr 2012 23:36
Kullandığın Antivirüs yazılımı varsa chrom'u engelliyor olabilir.
Google Chrom'u antivirüs programının "güvenilir programlar" bölümüne ekleyebilirsin.
Ana Sayfa