»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Bilgisayarıma uygun ekran kartı ve ram arıyorum

Bilgisayarıma uygun ekran kartı ve ram arıyorum:

Yazdı:  18 Jun 2011 06:41   Son düzenlenme: osman
merhabalar
öncelikle buraya yazmamın sebebi tabiki osman abi onun methini duydum ve böle bir hizmet verdiği osman abiye için çok tşk ederim.
Benim resimde özelliklerini verdiğim bilgisayarıma uygun ram ve ekran kartı arıyorum ve tavsiyelerinizi istiyorum. Ve birkaç sorum olcak.
1- 1.resimde aldığım bir ram in özellikleri var bu ram sahtemi onu merak ediyorum. Çünkü serial falan yazmıyor.
2 - 3.resimde ekran kartı var bir başka forumda benim bilgisayar özelliklerime sahip bir bilgisayara önerilmiş bi ekran kartı var onun benim bilgisayrıma uyup uymayacağını merak ediyorum. önerilen ekran kartı : ATI HD 4650
3- Bir de 2.resimde mainboard yazıyor bu benim anakartımın özelliklerimi oluyor? bunu sormamın sebebi geçenlerde bir bilgisayarcıya gittim ekran kartı bakmak için anakart modelini sordu. 2.resimdeki özellikleri söyledim böyle bir anakart olmadığını söyledi bende şasırdım

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Allah razı olsun... Saygılar
bilgisayar özellikleri bu linkteki resimlerde.
Yazdı:  20 Jun 2011 23:18
Anakartın modeli programda çıkmamış. Muhtemelen oem ve eski model bir anakartın var.
Anakart modelini tam olarak öğrenmen gerekiyor ki, sorduğun sorulara cevap verebilelim.

Bunu da ya everest programı ile ya da kasa içini açıp, anakart üstüne bakarak yapabilirsin.
Yazdı:  24 Jun 2011 23:29
tmm osman abi şuan evde değilim birkaç gün içinde bakıp size bildiririm teşekkür ederim.
Yazdı:  27 Jun 2011 10:25
anakart modeli

abi bu bu resimde solda yeni aldığım ikinci el ram var sağda orjinal bilgisayarımla beraber gelen ram var yeni aldığım ram acaba sahtemi bilgisayarımla uyumlu çalışırmı ?

ram
Yazdı:  28 Jun 2011 14:31
osman abi hala cevap bekliyorum lütfen yardımcı ol. Cevap almak için yeni konu mu açmam gerekiyo ?
Yazdı:  28 Jun 2011 20:33   Son düzenlenme: osman
2. el aldığın ram sahte değil ama noname diye tabir edilen çok kaliteli olmayan ram çeşitidir.

Markalı bir ram alırsan diğer ram ile daha uyumlu çalışır. Hatta her iki ram aynı marka olursa daha da iyi olur.

Yeni aldığın ram yerine Kingston marka 1-GB DDR PC3200 ram takarsan daha sağlıklı çalışır.

Gördüğüm kadarıyla anakartında AGP slot yok. Yani bu bilgisayara harici bir ekran kartı takamazsın.
Yazdı:  29 Jun 2011 02:09
cevap için tşk ederim osman abi öncelikle ikinci el aldığım ram in üzerinde kingston etiketi var demekki kandırıldım.ikincisi şuanda kullandığım ekran kartı zaten harici yani anakart üzerindeki ekran kartını kullanmıyorum.ati HD 4650 ekran kartı taksam çalışırmı? veya senin bu anakarta uygun olabileceğini düşündüğün bi ekran kartı varmı_?
Yazdı:  29 Jun 2011 22:51
Anakart özelliklerinde agp slot yok yazılmış. O yüzden mevcut ekran kartının durumu konusunda bir şey diyemiyorum. En sağlıklısı ekran kartını sök ve yanında götür. PCI mı, AGP'mi bilgisayar servisi sana yardımcı olur.
Yazdı:  30 Jun 2011 02:34
tÅŸk ederim osman abi
Ana Sayfa