»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / laptop aşırı ısınma

laptop aşırı ısınma:

Yazdı:  24 Mar 2011 00:56
merhaba uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum geçen sene aldığım laptop (i7 işlemci,nvidia ge force 320m 1gb ekran kartı,6gb ram vs) 2200 e aldıgım halde birçok sorunu var... bilgisayarı açıyorum boşta ekranida kapatiyorum mesela durduk yerde ısınıyor birde oyuna girirersem aşırı ısınıyor ilk başta alev gibi oluyordu sonra kendini kapatiyordu (geçen sene kendini kapatma da sanki laptop un pilini cikarir gibi aninda kapaniyordu) şimdi ise çook az bir ısınmada (oyuna girdigimde yarim saatte) pc kendini kapatiyor(hatta bu yüzden sogutucu aldım fakat oda fayde etmedi)... vallaha canımdan bezdim packard bell marka garantiside 1 yıl duruyor şimdi sizin öneriniz nedir ben garantiye vericem fakat bir öneriniz varsa hiç servisle uğraşmak istemiyorum lütfen yardım edin
Yazdı:  25 Mar 2011 01:41
Packard Bell'in hangi modelini kullanıyorsun bilmiyorum ama genel olarak bu markanın ürünleri biraz fazla ısınıyor ve fanı da sesli çalışıyor.

Sorunun kaynağına gelince;
Soğutma sistemin aktik hava dağılımını yapamıyor.Ya fan arızalı ya da fanın çıkışında bulunan ızgaralar aşırı tozlanmadan dolayı tıkanmış, hava buradan çıkamıyor.

Bilgisayarı bu şekilde çalıştırmaya devam edersen ekran chipini de bozabilirsin.

Tavsiyem; en kısa sürede soğutma sistemine bakım yaptırman olacaktır.
Ana Sayfa