»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

harddisk sorunu:

Yazdı:  15 Mar 2011 16:48
merhaba Osman bey
masa ustu bilgisayar kullanıyorum. benim harddiskle sorunum var. ben hardiskim yaklasık 4-5 sene kullandım. sonra harddisk bozuldu içinden sesler gelmeye basladı. yeni bir harddisk aldım. yaklasık 2 ay kullandım. aldıgım yeni harddiskten de sesler gelmeye basladı. aldıgım yere goturdum. onlar incelediler ve garanti kapsamında bana yenisini verdiler. değiştirilen yeni hardiski aldım yaklasık 4 ay gecti şimdi tekrardan içinden sesler gelmeye basladı. bazen bilgisayarı acarken disk okuma hatası diyor. ve bilgisayar gec acılıyor. tabii harddiksten de ara sıra sesler geliyor. şimdi ne yapmalıyım. bi programla falan duzeltilebilir mi. yoksa tekrar aldıgım yere goturup garanti kapsamında degiştirirlerse değiştiriyim mi. aldıgım yerde buyuk bilgisayar magazası. bilerek bozuk harddisk verceklerini zannetmiyorum. acaba ben de mi sorun var yoksa şanstan bozuk harddiskler bana mı denk geldi. ne tur hatalar yaparsak harddiskten sesler gelir. şimdiden teşekkürler. iyi gunler.
Yazdı:  16 Mar 2011 19:25
ÅŸimdilik sorun yok gibi gozukuyor.grin_1
Yazdı:  17 Mar 2011 23:26
Harddiskin ses yapmasının nedeni kabaca tabir edecek olursak "kafa vurması" dır.
Bence hard diski aldığın yere götür. Sorunlarını detaylı olarak bildir. Tabi bir de 30 iş gününden önce geri alabilirsen ne ala grin_1
Ana Sayfa