»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

dvd writer sorunu:

Yazdı:  23 Dec 2010 16:59
merhabalar
dvd writerim, benim çektigim dvdleri okuyor. hatta baskasının cektigi dvdleri de okuyor. fakat bir bilgisayar dergisi aldım. bilgisayar dergisinin dvdsini okumuyor. belki dvd bozuktur dedim gittim degistirdim. degistirdigim dvdyi de okumuyor. acaba dvd writerim mı bozuk yoksa aldıgım dvd mi bozuk.
Yazdı:  24 Dec 2010 15:12
aldıgım dvdyi baska bilgisayarda denedim çalışıyor. benim bilgisayarda ise çalışmıyor fakat benim çektigim dvdler ve baskasının cektigi dvdler benim bilgisayarda calısıyor. cok ilginç bir durum grin_1
Yazdı:  24 Dec 2010 23:41
DVD okuyucuna firmware güncellemesi yapman gerekiyor. Ekonomik medya oynatıcılar dvd ve cd'ler de seçici davranıyorlar.
Yazdı:  25 Dec 2010 00:28
firmware güncellemesi nedir, nasıl yapılıyor. benim dvd writerimın markası LG GSA-H55N
3 yıl once almıstım
bir kac gun once hiç dvd okumuyordu. sonra içini actım optik okuyucusunu kuru kulak pamugu cubugunu kullanarak sildim. bi iÅŸe yaramadı. sonra tekrar sildim ve optik okuyucunun yanında 2 tane kucuk ayar dugmesi vardı. onları ceyrek adım saga cevirdim. sonra calıstı grin_1 bu ayar dugmelerini de interenette birisi yazmıstı akım hızını mı artırıyormus neymiÅŸ.  tabii dediÄŸim gibi sadece benim çektigim ve baskasının cektigi dvdleri okudu. fakat bilgisayar dergisinin dvdsini okumadı.
Yazdı:  25 Dec 2010 00:38   Son düzenlenme: osman
ÅŸuradan indirebilirsin.
Yazdı:  27 Dec 2010 18:01
dosyayı indirdim fakat arşiv hasarlı diye hata veriyor confused
Yazdı:  28 Dec 2010 00:54
Linki güncelledim, tekrar dene.
Yazdı:  28 Dec 2010 19:35
indirdim ve yukledim fakat sorun devam ediyorconfused
Yazdı:  29 Dec 2010 21:49
O zaman yeni bir dvd player alman gerekecek.
Yazdı:  30 Dec 2010 15:17
peki teşekkürler
Ana Sayfa