»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / diskin yazmaya karsı korumasını kaldırma

diskin yazmaya karsı korumasını kaldırma:

Yazdı:  20 Dec 2010 20:29   Son düzenlenme: tubi92
diskin yazmaya karsı korumasını nasıl kaldırabilirim flas disk yada hafıza kartı taktıgımda herhengi bi dosya silemiyor yada ekleyemiyorum disk yazmaya karsı korumalı diye hata mesajı veriyor ne yapmalıyım cok acil lütfen sad
Yazdı:  20 Dec 2010 23:30   Son düzenlenme: osman
Flash diskin dış kısmında sağa/sola giden minik bir anahtar vardır. O anahtarı bulunduğu konumun tersine itmen gerekiyor. Bunuda en rahat bir toplu iğne ucuyla yapabilirsin.
Anahtarın olduğu yerde açık ve kapalı kilit simgeside vardır. Böylece kilit durumunuda görebilirsin. (silinmişte olabilir)
Yazdı:  29 Dec 2010 14:55
hafıza kartında ne yapmam gerekiyo peki telefon hafıza kartı onda da öyle diyor ??
Yazdı:  08 Apr 2011 00:46
olmuyor bi ara kendiliğinden düzeldi tekrar aynı hata kenardaki anahtarı aşağıda çeksem yukarıda ceksem olmuyor sad nette kayıt defterinden yapılabildigini ve bi kaç adımda yapılan bi yöntem yazmıslar onu da denedim olmuyo yapabileceğim başka bi şey var mı ???
Yazdı:  08 Apr 2011 22:38
Formatla ya da yenisini al up
Yazdı:  09 Apr 2011 23:31
pc yi mi formatlıym hafıza kartını mı kartı diyosanız biçimlendirilmiyor ki ?
Yazdı:  12 Apr 2011 22:12
Bilgisayarımdan girdiğinde hafıza kartına sağ tıkla Biçimlendir seç.

Sonuçta bu kartlarında bir okuma ve yazma ömürleri var. Biçimlendirilmiyorsa, dediğim gibi Hafıza Kartının yenisini al.
Ana Sayfa