»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Regedit Açılmıyor, Regedit Devre Dışı Sorununun Çözümü

Regedit Açılmıyor, Regedit Devre Dışı Sorununun Çözümü:

Yazdı:  19 Dec 2010 14:07   Son düzenlenme: osman
Kilitlenen ya da devre dışı bırakılan kayıt defterini açmanın yolları.

1. Yöntem:
Başlat > Çalıştır alanına aşağıdaki komut dosyasını yapıştırın ve enter basın.

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

2. Yöntem:
Windows XP Pro kullanıyorsanız grup poliçelerine girin. Bunu için Başlat > Çalıştır alanına gpedit.msc yazın ve enter.

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem bölümüne girdiğinizde sağ tarafta Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle seçeneğine girin. Bu bölümde Yapılandırılmadı seçin ve Tamam düğmesine basarak (www.beles.org) uygulama işleminden çıkın.

Bu konu, aşağıdaki sorunları çözmeye yardımcı olur.
Regedit Açılmıyor.
Regedit Çalışmıyor.
Regedit Devre Dışı.
Regedit Kilidinin Açılması.
Regedit Kitlendi.
Yazdı:  20 Dec 2010 10:46
Osman abicim saygılar.benim bilg.da regedit kilitlendi yukarıda söylediklerini yaptım ama olmadı.şöyle bir hata veriyo:''Bilgisayarınızı etkileyenkısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi.lütfen sistem yöneticinize başvurun.'' yardımcı olursan şimdiden teşekkürler.
Yazdı:  20 Dec 2010 10:51
Abi özür ayrıca birde bilgisayar ilk açılırken :''Component'mswinsck.ocx'or one of its dependencies not correctly regitered:a file is missing or invalid'' diye bir hata veriyor ne yapmam gerekir.Allah senden razı olsun
Yazdı:  20 Dec 2010 19:00
Başlat > Çalıştır bölümüne gpedit.msc yaz ve enter bas.
Açılan ekranda Kullanıcı Yapılandırması-Yönetim Şablonları-Sistem bölümüne gel.

Sağ tarafta "Belirlenen Windows Uygulamalarını Çalıştırma" kısmını devre dışı yap, tamam tıklayıp çık ve bilgisayarı yeniden başlat.
Umarım sorununu çözer.

Component mswinsck.ocx hatasıda hatalı kaldırma işlemi yaptığın bir programın başlangıç dosyasıdır ya da bozulmuş bir dosyadır.
Yazdı:  21 Dec 2010 10:02
abicim tşk.ler regedit sorunu halloldu.Bu hata penceresi bilg.ilk açtığımda çıkıyor kaldırmanın bi yolu yokmu.Herşey için sagolasın.
Yazdı:  21 Dec 2010 13:17   Son düzenlenme: osman
Almış olduğun hata mesajı tam olarak şudur:
Component 'MSCOMCTL.OCX' or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid

Başlat > Çalıştır bölümüne REGSVR32 MSCOMCTL.OCX yaz ve enter.
Sonra bilgisayarı yeniden başlat.

Sorun devam ederse, bunu indir ve C:\WINDOWS\system32 (ana dizin C: olduğunu varsaydım) klasörüne kopyala.
Sonra üstteki yöntemi tekrar dene.
Ana Sayfa