»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Windows Sürdürülüyor Sorunu

Windows Sürdürülüyor Sorunu:

Yazdı:  11 Dec 2010 00:41
Merhaba abi görüşmeyeli uzun zaman  oldu biglol

sorunuma gelicek olursak abi laptobda süre olarak değişiyor ara sıra ekran siyah oluyor.bilgisayar çalışır durumda ama ekran siyah oluyor.sonra pc tamamen kapanıyor.herhangi bi tuşa bastığımda windows sürdürülüyor diyo kaldığı yerden devam ediyor.bazende yeniden başlıyor neden böyle yapıyor teşekkürler.
Yazdı:  12 Dec 2010 17:05   Son düzenlenme: osman
Windows güç seçeneklerinden uyku moduna ya da askıya al moduna geçiyor olabilir. Güç seçeneklerini bir kontrol et.
En kötü senaryo, vga chip (ekran kartın) yolcu... grin_1
Bilgisayarın marka ve modeli nedir?

Windows sürdürülüyor ekranında kalmasının nedenlerinden biri de Hard Disk'te oluşan bozuk sektör hatalarıdır.
Yazdı:  12 Dec 2010 18:07
osman abi lg r590-u.arw1bt laptop abi.abi güç seçeneklerine baktım öyle biÅŸey yok herÅŸey normal neden böyle yapıyo.ilk aldığımda böyle yapmıyodur son 4-5gündür böyle oldu.acaba tam soÄŸutma yapamıyormu oyun oynarken  kapanıyo ya hemen açıyorum everesti sıcaklık deÄŸerlerine bakıyorum 90 a vurmuÅŸ iÅŸlemci.ekran kartı heps 90-85 normal iÅŸlem yaparkende 60-65 yani oyunu da açıp 15-20dk da böyle oluyor.laptobu açıp temizlicem garantisi var açmıyorum o yüzden.fikirlerini bekliyorum abi.
Yazdı:  12 Dec 2010 19:16   Son düzenlenme: osman
Fan motoru çalışmıyorsa ya da önü aşırı tozdan sıcak havayı tahliye edemiyorsa, böyle bir sorun yaşayabilirsin. Zaten bunun sonu vga çipinin arızalanmasıdır.
Sorun tozdan kaynaklıysada garanti kapsamında işlem görmez.
Cihazın altından 4-5 vida sökerek fana ulaşman ve temizlemen mümkün olabilir. Bazı firmalar vida yuvalarının üstüne garanti etiketi koyuyorlar. İşte o zaman işin zor grin_1
Bir de fana alttan ulaşılamayan modeller de var down
Yazdı:  12 Dec 2010 20:31
şans bi kere yüzümüze güldü sandım ama oyuna getirmiş yine beni biglol teşekküre ederim abi eğer böyle devam edersem laptop patlıcak biglol
Yazdı:  29 Jun 2013 01:41
Yeni konu açıp fazlalık yapmak istemedim 3 sene sonra konumu bulup burdan soruma yeni cevaplar bekliyorum osman abi yukarıdaki sorun daha fazla olmaya baÅŸladı hep pislik den sıcaklıktan kapanıyor diye düşünüyordum bugün yeniden temizlettirip termal macun sürdürdüm yani hertürlü temizliÄŸi yapıldı lakin eve geldiÄŸimde en kötü 1 oyun açtığımda  yine aynı sorunu yaÅŸadım  ve bu sorunu yaÅŸarken fan inanılmaz bir ses seviyesine çıkıyor o sırada kapatıyor laptobu yeni açmama raÄŸmen aniden yine fan sesi yükselip kapanıyor basen bende sistemsel bir sorundur diye f11 tuÅŸu ile recovery yaparak fabrika ayarlarına geri döndürdüm 0 laptop ÅŸuan ama sorun halen devam ediyor epeyi uÄŸraÅŸtım sonra istemedende olsa birÅŸey buldum benim lg marka laptobumda fn+f11 e basınca fan ayarıgeliyor bu fan ayarında iki seçenek var normal mode ve silent mode normal mode da bırakınca dediÄŸim gibi kapanma sorunu yaşıyorum silent modda bırakınca kapanma sorunu yaÅŸamıyorum ama silent modda olduÄŸu için biraz ağır çalışıyor ses çıkarmamak için buda aklıma direk güç ile ilgili bir sorun getirdi normal modda daha çok güç kullanıyo silent da ise daha az silent modda  o aşırı fan sesi çıkarma olayı gözlenmiyor az çok yazdıklarımdan bir yorum yapabilirseniz menmun olurum bu arada 3 yıl önceki konumu bulup tekrar yazmak garip bir durum grin_1
Yazdı:  04 Jul 2013 16:29
Cihaz aşırı ısınıyorsa ve kapanma yapıyorsa, olasılıklar;

1- fan motoru arızalanmış olabilir.
2- soğutucu bakır borular işlevini yitirmiştir.
3- Chipset yapısı bozulmuştur.
Ana Sayfa