»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

harddisk sorunu:

Yazdı:  20 Oct 2010 10:32
herkese merhaba. benim sorunum harddisk. bilgisayar yavaslamıstı harddiskten de sesler geliyordu. ben de format atayım dedim. her zamanki gibi format atmaya basladım. bolumleri sildim tekrar olusturdum. sonra bolumleri biçimlendirmeye basladı fakat baya bi yavasladı bilgisayar. bolumu biçimlendirirken harddiskten arasıra sesler geldi. hani bilgisayara reset atınca harddiskten dıt diye bi ses geliyor ya oyle sesler geldi. sonra bolumu %25 ine falan geldi biçimlendiremedi hata verdi. "disk hatalı bozuk disk" mi oyle bi şey yazdı. sonra tekrar bastan format atmaya basladım. bu sefer bolumleri yavas da olsa zorla biçimlendirdi. sonraki adım mavi ekranda "windows yükleme dosyalarını kopyalıyor" diye bi ekran cıktı. orda da biraz yukledi sonra bi dosyayı yukleyemedi diye hata verdi. orada kaldı. tabii bu arada harddiskten sesler geliyordu. umarım anlatabilmişimdir. şimdi ne yapmam gerekir. yeni harddisk mi almak gerekir yoksa harddisk kurtarılabilir mi?
Yazdı:  21 Oct 2010 09:35   Son düzenlenme: osman
Sen sınırları yeterince zorlamışsın. Artık yeni bir harddisk almanın zamanı gelmiş.
Yazdı:  22 Oct 2010 18:03
cevap için teşekkürler
Yazdı:  08 Dec 2010 14:45
toshiba satellite a350-22h laptopum var hdd yanlislikla sifre koydum simdi hatirlamiyorun ne yapmam lazim acil
Yazdı:  09 Dec 2010 00:27   Son düzenlenme: osman
Windows açılışa şifre koyduysan, bir bilgisayar servisine götür, hiren ile 2 dakikada açarlar.
Ana Sayfa