»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / windows7 den xpye geçince ses kalitem düştü?..

windows7 den xpye geçince ses kalitem düştü?..:

Yazdı:  26 Sep 2010 18:38
evet üstadlar malesef durum böyle...

acer 4937G marka laptopum var çok ama çok memnunum pcmden. geldiğinde windows 7 yüklüydü ses inanılmazdı. sbs370 adında uğruna fan cluplar açılmış bi 2+1 im var. win7 kullanırken en kısık seste bile inanılmaz bas deneyimim oluyordu ancak gears of war denen lanet oyunu kuramadığımdan xpye geçiş yaptım. xpye geçtikten sonra nolduysa ses kalitem inanılmaz düştü. bas tat vermiyor. ayrıca hatırlatayım pcmde dolby home theater bulunmakta..

win7 varken sesiyle hava attığım pcmden şuanda hiç zevk almıyorum. ekstra program kullanmaktan yana değilim çünkü o programlar sesi ne kadar kalitelileştirselerde doygun bi bas veremiyorlar. ben win7 deki basımı istiyorum, ne yapmalıyım lütfen yardım sad

(farkındayım en kötü oyun bitince win7'ye geçerim oda olur ama ben sorunun kaynağını ve varsa xp için çözümünü soruyorum)

bugün onlineyim, konuyu sürekli takipteyim üstadlar...
Yazdı:  26 Sep 2010 21:24
Ses kartının driver güncellemesini yaptın mı?
şuradan güncel ses driverı indirip, kurabilirsin.
Yazdı:  26 Sep 2010 21:53
Alıntı:

evet osman abi win7 kurduğumda son sürüm realtek driveri veren bi siteden indirdim. aynı site xp içinde son sürüm veriyordu. bunun yanısıra biçok realtek driverinide denedim. hala ses tat vermiyor malesef..
Yazdı:  26 Sep 2010 22:12
Alıntı:

Ses kartının driver güncellemesini yaptın mı?
şuradan güncel ses driverı indirip, kurabilirsin.

osman abi verdiğin driver biraz daha iyi geldi ama hala eski sesin yanına yaklaşamıyor malesef...
Yazdı:  26 Sep 2010 23:00
Artık ses ayarlarıyla oynamaktan başka yapabileceğin bir şey yok.
Ana Sayfa