»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / PC AÇILIP KAPANIYOR(RESET DEĞİL)

PC AÇILIP KAPANIYOR(RESET DEĞİL):

Yazdı:  13 Aug 2010 19:40
akdaşlar benim sorunum çok ilginç 1 aydır netten aratırıyorum ama hala sorunun ne olduğunu bulamadım pc normal çalırken bazen 10 dk sonra bazen 1 saat sonra bazen 5 saat sonra (yani ne zaman olucağı belli değil, ısıma kaynaklı değil fanlar normal çalışıyo) birden pc kapanıp açılıyo tuhaf olan reset atmıyor sürekli kasa ışıkları açılıp kapanıyor. yani sizin anlıyacağınız 10 saniye nerji geliyo 10 sn enerji gelmiyo pc kafayı yiyor kapatma dümesi veya power açma kapama düğmesi o anda işe yaramıyor ne tek çare pc nin fişini çekmek bu ilginç olayı netten araştırdım kimsenin başına böyle bişey gelmemiş aranızda bu olay hakkında bilgi sahibi varsa çok sevinirim lütfen bana yardımcı olun kafayı yiyicem
not(power dan olduğunu sanmıyorum ,ramlerdede sorunyok, fanlar tam soğutma sağlıyor pcnin kasasın 6 aktif fan var ısınmadan kapanma olamaz)
ama yinede yanılmış olabilirim yardım ederseniz çok sevirim dedidiğim burası önemli reset atmıyor yanıldı olması pc kasasına enerji gidip geliyor (ışıklar yanıyor fanlar çalışıyor tam pc açılacak gibiyken tekra enerji gidiyor)
ŞİMDİDEN TEŞEKTÜRLER...
Yazdı:  14 Aug 2010 14:39
İlgisi olmadığını düşünsende power supply bu tip sorunlarda ilk sırada yeralır.
İkinci sırayı anakart ve diğer donanımlar takip eder.
Yazdı:  21 Sep 2010 17:22
denetim masasında güç yönetimini kontrol edermisin o bölümde kapatma saatleri yada uyku modu bulunmakta eğerki bunlar mevcutsa pc kendini uyku moduna alıyo olabilir yazdıklarına göre veya power değiştir wolt az bir power kullanıyosan bundan kaynaklanıyo olabilir bir çok hardisk dvdrw-cdrw gibi
Ana Sayfa