»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / format atıcam sabit diski görmüyor

format atıcam sabit diski görmüyor:

Yazdı:  28 May 2010 16:43
bilgisayarıma format atıcam kur dosyaları yüklüyor diyor biraz yükleme yaptıktan sonra hata veriyo bilgisayarınıza ait sabit disk bulunamadı diyor bıostan ayarlanıyomus ama ben bilmiyorum abi bi yardımcı olurmusun cok acil bide günde sadece bi kere açılıyo bi kere açsam kapatınca bi daha açılmıyo confused
Yazdı:  28 May 2010 17:38   Son düzenlenme: osman
Alıntı:
bide günde sadece bi kere açılıyo bi kere açsam kapatınca bi daha açılmıyo

O zaman senin sabit disk bozulmak üzere diyebiliriz.

Bios ayarlarında sorun olacağını sanmıyorum. Kontrol etmek istersen bios menüsünü bilgisayar ilk açılış sırasında ekranda "press del setup", press f2 setup" gibi yazılar çıkar. Örneğin pres del to setup çıktı. hemen delete tuşuna basıyorsun ve bios ayar menüsü karşına geliyor.

Standart Cmos Features bölümünden sabit diski görmesini sağlayabilirsin.
Yazdı:  28 May 2010 17:56
iste onu napıcam bıos bilgim yok bana dermisin abi standart cmos features şöyle olmalı tam olarak o ayarda ne yapılmalı onu bilmiyorum
Yazdı:  28 May 2010 21:07
page up, page down ya da yukarı/aşağı ok tuşlarıyla hdd bölümüne gelip enter tuşuna basacaksın ve sabit diski görmeyi umut edeceksin grin_1 Bunu yazıyla anlatmam çok zor grin_1
Yazdı:  28 May 2010 21:27
grin_1saolasın abi haklısın
Yazdı:  28 May 2010 21:33   Son düzenlenme: theblue
Standart Cmos Features başlığının içeriği resimdeki gibi olacaktır

http://www.beles.org/images/bios-hdd-ayarlari.gif
Yazdı:  28 May 2010 21:36
resimdeki örnek anakart bios ayarında save (kayıt) işlemi f10 ile yapılıyor. sizin ekrandada f10 yazıyorsa tanıtma işlemi sonunda f10 tuşuna basıp değişiklikleri kaydetmelisiniz.
Ana Sayfa