»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

amilo pi 1505 ses sorunu:

Yazdı:  16 May 2010 00:59
mrb. bilgisayarım çöktü format atıldı windows 7 yüklendi ama şimdi sesi yok.driver yüklü görünüyo hiç bir yerde hata vermiyor. videolar media player açılıyo çalışıyo ama sesi dışarı vermiyo..ses kartı yanmış olabilir mi? yandıysa çözümü nedir ya da benm laptopumun sorunu ne olabilir nasıl çözebilirim.kafayı yicem lütfen yardım ediin...sad
Yazdı:  16 May 2010 18:29   Son düzenlenme: istebolesey
Masaüstündeki Bilgisayarım > Özellikler > Donanım > Aygıt Yöneticisi ne tıkla.Bilgisayarındaki tüm donanım kusursuzca yüklenmemişse -genelde- sarı renk içinde soru işareti simgesi görünür.Soru işareti görünüyormu?

Soru işareti yoksa, driverlar yüklenmiş demektir.
Ekranın sağ alt köşesinde (pc saatinin yanında) hoparlör işareti var onu kazara kapatmış olabilirsin.Tıkla aç.
Yazdı:  17 May 2010 01:27
hiçbir soru iÅŸareti yok hepsi hatası görüünüyo driver larım yüklü bilgisayarımın sesi açık herÅŸey  normal ama ses çıkmıyo
Yazdı:  17 May 2010 02:47   Son düzenlenme: osman
Ses driver ını silip tekrar yüklemeyi dene o zaman!Tabi mikrofon-kulaklığında bağlantısını ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmedende faydalı olabilir.Kulaklık veya hoparlörünün kasa bağlantısını sök, tekrar tak.Olmazsa başka bilgisayarda dene.Hata kulaklık-hoparlördende olabilir.
Yazdı:  17 May 2010 10:49
kasa yok dizüstü bilgisayarım.kulaklık takınca da ses gelmiyo.driver ı silip tekrar mı yüklemeliyim bu durumda da tam olarak anlayamadım..bi de ses kartı yanmış olabilir mi bunu nasıl anlayabilirim yani sorun nerde anlayamadık.çünkü driver yüklü görünüyo aygıt ayaralarında normal çalışıyo görünüyo ama ses çıkmıyo.bilgisayarın açılış sesi bile yok.ne msn sesi ne video sesi ne de açtığım herhangi bi müzik sesi
Yazdı:  17 May 2010 16:34
Anakart marka ve modelini yaz, bakalım. Sanırım senin ses kartı windows 7'yi desteklemiyor!
Yazdı:  17 May 2010 22:28
Anakart KimliÄŸi     <DMI>
Anakart Adı    FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 1505
bunlarmı acaba?
buarada ilgilendiğiniz için çok çok teşekürederim
Yazdı:  17 May 2010 22:36
model öğrenme başlığına bir gözat.
Yazdı:  17 May 2010 22:45
manufacture: fujitsu siemens
model : amilo pi 1505
chipset : intel i945GM
southbridge: intel 82801GHM(ICH7-M/U)
Yazdı:  18 May 2010 01:29   Son düzenlenme: osman
Senin için ufak bi arama yaptım nette.Aynı sorundan canı sıkılmış bir arkadaşın, sorununu çözdüğünü gördüğümde buraya yazma gereği duydum.Umarım işini görür.
1. xp kur.
2. sp2 kur. not: kesinlikle sp3 deÄŸil.
3. ses yamasını kur.
4. anlatıldığı şekilde ses sürücüsünü kur.

[*] Ses yaması : Önce bunu kur.Tıkla
Ses kartı sürücüsü:
Tıkla  Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

NOT:ALINTIDIR
Yazdı:  18 May 2010 01:39
anladım çok teÅŸekkürler de ilk basamak xp kur ne oluyo nasıl olcak anlamadım. ayrıca sp2 ne? bi de benim windows 7  yüklü onu silip mi xp yüklemem gerekio.biraz kafam karıştı:S
sizi çok uğraştırdım kusura bakmayınsad
Yazdı:  18 May 2010 14:11
Osman beyin dediği gibi, ses kartın win7 ile uyumsuz olabilir!
Yazdı:  18 May 2010 16:28
tamam anladım orasını da uyumlu olanı nerden bulup nasıl düzelteceğim onu da söylerseniz sevinirim
Yazdı:  18 May 2010 20:46   Son düzenlenme: osman
Alıntı:
Senin için ufak bi arama yaptım nette.Aynı sorundan canı sıkılmış bir arkadaşın, sorununu çözdüğünü gördüğümde buraya yazma gereği duydum.Umarım işini görür.
1. xp kur.
2. sp2 kur. not: kesinlikle sp3 deÄŸil.
3. ses yamasını kur.
4. anlatıldığı şekilde ses sürücüsünü kur.

[*] Ses yaması : Önce bunu kur.Tıkla
Ses kartı sürücüsü:Tıkla  Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.

NOT:ALINTIDIR
Bununla uğraş.Buda olmazsa ve osman beyde cevap yazmazsa(bu gece), yarın bir teknik servise git format atsın..
Yazdı:  18 May 2010 22:37   Son düzenlenme: osman
Alıntı:
Bununla uÄŸraÅŸ.Buda olmazsa ve osman beyde cevap yazmazsa

Arkadaşın ses sorunu windows 7'de. Yukarıda vermiş olduğun bilgiler windows xp için.

Alıntı:
tamam anladım orasını da uyumlu olanı nerden bulup nasıl düzelteceğim onu da söylerseniz sevinirim

Fujitsu da windows 7 driver yok, ancak ac 97 windows 7 driver dosyasını deneyebilirsin.
Elimde realtek'in güncel ac 97 windows 7 driverı var. Bunu da bir dosya indirme sitesine koyabilirim.
Yazdı:  18 May 2010 23:32
AC 97 Windows 7 Driver
Yazdı:  19 May 2010 01:29
cevaplarınız için çok teşekkürler. osman bey dediğinizi deniyorum olur inşallah.çok sağolun
Yazdı:  19 May 2010 02:22
osman bey o dediğiniz ilk siteden indirip kurdum ama bişi değişmedi kabul etmedi sanırım.o en son yazdığınız yere de girdim kurmaya çalıştım ama kurulmadı desteklemedi bilgisayarım.. netten de baya baktım windows7 ye uyumlu driver bulabilrmiym die ama bulamadım..sad
Yazdı:  19 May 2010 15:00
En iyisi daha fazla stres yapmayıp, Xp kurmandır diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.
Yazdı:  19 May 2010 23:56
o zor işte.cd room bozuk olduğu için format ancak flash la atılabiliyo. zar zor format attırabildim zaten.formatsız başka çözüm yolu hiç mi yok? sad
Yazdı:  24 May 2010 13:53
Bios ekranı boot seçim bölümünde "usb cd rom" seçeneği varsa onu seçip, harici bir cd rom ile formatlama yapabilirsin.
Yazdı:  24 May 2010 19:30
ben anlamıyorum format atmaktan zaten zorla arkadaşıma attırmıştım bir daha attırma şansım da yok pek.. ben format atılmadan bu olayı çözmenin başka yolu varmı diye soruyorum..başka hiçbir driver yok mu benm bilgisayarıma windows7 de uyacak?
Yazdı:  24 May 2010 22:54
Ben windows xp'ye dönmek istersen diye formatla dedim. Yoksa Win 7 driver bulma şansın yok gibi bir şey.
Yazdı:  25 May 2010 00:51
hadi ya sad peki teşekkürederim gerçekten ilgilendiğiniz için.sağolun
Yazdı:  22 Jun 2014 00:27
merhaba bilgisayarıma dün format attırdım şimdi sesi dışarı veriyor ama kulaklığa vermiyor ben pek anlamam bilgisayardan ama W8 in başka bir sürümünü yüklemiş adam pro olanı ne yapmam gerekir yardım ederseniz sevinirim ses ayarlarına bakıyorum Teredo Tunneling Pseudo-Interface diye yazan bir kısımda sarı ünlem işareti var bu aygıt başlatılamıyor diyor bunla alakalı olabilir mi sad
Yazdı:  23 Jun 2014 13:08
Ses kartının driver dosyalarının yüklenmesi gerekiyor.
Format atan yere götürürseniz sorunu çözerler.
Ana Sayfa