»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?

amilo pi 1505 ses sorunu:

Yazd─▒:  16 May 2010 00:59
mrb. bilgisayar─▒m ├ž├Âkt├╝ format at─▒ld─▒ windows 7 y├╝klendi ama ┼čimdi sesi yok.driver y├╝kl├╝ g├Âr├╝n├╝yo hi├ž bir yerde hata vermiyor. videolar media player a├ž─▒l─▒yo ├žal─▒┼č─▒yo ama sesi d─▒┼čar─▒ vermiyo..ses kart─▒ yanm─▒┼č olabilir mi? yand─▒ysa ├ž├Âz├╝m├╝ nedir ya da benm laptopumun sorunu ne olabilir nas─▒l ├ž├Âzebilirim.kafay─▒ yicem l├╝tfen yard─▒m ediin...sad
Yazd─▒:  16 May 2010 18:29   Son d├╝zenlenme: istebolesey
Masa├╝st├╝ndeki Bilgisayar─▒m > ├ľzellikler > Donan─▒m > Ayg─▒t Y├Âneticisi ne t─▒kla.Bilgisayar─▒ndaki t├╝m donan─▒m kusursuzca y├╝klenmemi┼čse -genelde- sar─▒ renk i├žinde soru i┼čareti simgesi g├Âr├╝n├╝r.Soru i┼čareti g├Âr├╝n├╝yormu?

Soru i┼čareti yoksa, driverlar y├╝klenmi┼č demektir.
Ekran─▒n sa─č alt k├Â┼česinde (pc saatinin yan─▒nda) hoparl├Âr i┼čareti var onu kazara kapatm─▒┼č olabilirsin.T─▒kla a├ž.
Yazd─▒:  17 May 2010 01:27
hi├žbir soru i┼čareti yok hepsi hatas─▒ g├Âr├╝├╝n├╝yo driver lar─▒m y├╝kl├╝ bilgisayar─▒m─▒n sesi a├ž─▒k her┼čey  normal ama ses ├ž─▒km─▒yo
Yazd─▒:  17 May 2010 02:47   Son d├╝zenlenme: osman
Ses driver ─▒n─▒ silip tekrar y├╝klemeyi dene o zaman!Tabi mikrofon-kulakl─▒─č─▒nda ba─člant─▒s─▒n─▒ ve ├žal─▒┼č─▒p ├žal─▒┼čmad─▒─č─▒n─▒ kontrol etmedende faydal─▒ olabilir.Kulakl─▒k veya hoparl├Âr├╝n├╝n kasa ba─člant─▒s─▒n─▒ s├Âk, tekrar tak.Olmazsa ba┼čka bilgisayarda dene.Hata kulakl─▒k-hoparl├Ârdende olabilir.
Yazd─▒:  17 May 2010 10:49
kasa yok diz├╝st├╝ bilgisayar─▒m.kulakl─▒k tak─▒nca da ses gelmiyo.driver ─▒ silip tekrar m─▒ y├╝klemeliyim bu durumda da tam olarak anlayamad─▒m..bi de ses kart─▒ yanm─▒┼č olabilir mi bunu nas─▒l anlayabilirim yani sorun nerde anlayamad─▒k.├ž├╝nk├╝ driver y├╝kl├╝ g├Âr├╝n├╝yo ayg─▒t ayaralar─▒nda normal ├žal─▒┼č─▒yo g├Âr├╝n├╝yo ama ses ├ž─▒km─▒yo.bilgisayar─▒n a├ž─▒l─▒┼č sesi bile yok.ne msn sesi ne video sesi ne de a├žt─▒─č─▒m herhangi bi m├╝zik sesi
Yazd─▒:  17 May 2010 16:34
Anakart marka ve modelini yaz, bakal─▒m. San─▒r─▒m senin ses kart─▒ windows 7'yi desteklemiyor!
Yazd─▒:  17 May 2010 22:28
Anakart Kimli─či     <DMI>
Anakart Ad─▒    FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 1505
bunlarm─▒ acaba?
buarada ilgilendi─činiz i├žin ├žok ├žok te┼ček├╝rederim
Yazd─▒:  17 May 2010 22:36
model ├Â─črenme ba┼čl─▒─č─▒na bir g├Âzat.
Yazd─▒:  17 May 2010 22:45
manufacture: fujitsu siemens
model : amilo pi 1505
chipset : intel i945GM
southbridge: intel 82801GHM(ICH7-M/U)
Yazd─▒:  18 May 2010 01:29   Son d├╝zenlenme: osman
Senin i├žin ufak bi arama yapt─▒m nette.Ayn─▒ sorundan can─▒ s─▒k─▒lm─▒┼č bir arkada┼č─▒n, sorununu ├ž├Âzd├╝─č├╝n├╝ g├Ârd├╝─č├╝mde buraya yazma gere─či duydum.Umar─▒m i┼čini g├Âr├╝r.
1. xp kur.
2. sp2 kur. not: kesinlikle sp3 de─čil.
3. ses yamas─▒n─▒ kur.
4. anlat─▒ld─▒─č─▒ ┼čekilde ses s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝ kur.

[*] Ses yamas─▒ : ├ľnce bunu kur.T─▒kla
Ses kart─▒ s├╝r├╝c├╝s├╝:
T─▒kla  Kurulumun nas─▒l yap─▒laca─č─▒ a├ž─▒lan sayfada yaz─▒yor.

NOT:ALINTIDIR
Yazd─▒:  18 May 2010 01:39
anlad─▒m ├žok te┼čekk├╝rler de ilk basamak xp kur ne oluyo nas─▒l olcak anlamad─▒m. ayr─▒ca sp2 ne? bi de benim windows 7  y├╝kl├╝ onu silip mi xp y├╝klemem gerekio.biraz kafam kar─▒┼čt─▒:S
sizi ├žok u─čra┼čt─▒rd─▒m kusura bakmay─▒nsad
Yazd─▒:  18 May 2010 14:11
Osman beyin dedi─či gibi, ses kart─▒n win7 ile uyumsuz olabilir!
Yazd─▒:  18 May 2010 16:28
tamam anlad─▒m oras─▒n─▒ da uyumlu olan─▒ nerden bulup nas─▒l d├╝zeltece─čim onu da s├Âylerseniz sevinirim
Yazd─▒:  18 May 2010 20:46   Son d├╝zenlenme: osman
Al─▒nt─▒:
Senin i├žin ufak bi arama yapt─▒m nette.Ayn─▒ sorundan can─▒ s─▒k─▒lm─▒┼č bir arkada┼č─▒n, sorununu ├ž├Âzd├╝─č├╝n├╝ g├Ârd├╝─č├╝mde buraya yazma gere─či duydum.Umar─▒m i┼čini g├Âr├╝r.
1. xp kur.
2. sp2 kur. not: kesinlikle sp3 de─čil.
3. ses yamas─▒n─▒ kur.
4. anlat─▒ld─▒─č─▒ ┼čekilde ses s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝ kur.

[*] Ses yamas─▒ : ├ľnce bunu kur.T─▒kla
Ses kart─▒ s├╝r├╝c├╝s├╝:T─▒kla  Kurulumun nas─▒l yap─▒laca─č─▒ a├ž─▒lan sayfada yaz─▒yor.

NOT:ALINTIDIR
Bununla u─čra┼č.Buda olmazsa ve osman beyde cevap yazmazsa(bu gece), yar─▒n bir teknik servise git format ats─▒n..
Yazd─▒:  18 May 2010 22:37   Son d├╝zenlenme: osman
Al─▒nt─▒:
Bununla u─čra┼č.Buda olmazsa ve osman beyde cevap yazmazsa

Arkada┼č─▒n ses sorunu windows 7'de. Yukar─▒da vermi┼č oldu─čun bilgiler windows xp i├žin.

Al─▒nt─▒:
tamam anlad─▒m oras─▒n─▒ da uyumlu olan─▒ nerden bulup nas─▒l d├╝zeltece─čim onu da s├Âylerseniz sevinirim

Fujitsu da windows 7 driver yok, ancak ac 97 windows 7 driver dosyas─▒n─▒ deneyebilirsin.
Elimde realtek'in g├╝ncel ac 97 windows 7 driver─▒ var. Bunu da bir dosya indirme sitesine koyabilirim.
Yazd─▒:  18 May 2010 23:32
AC 97 Windows 7 Driver
Yazd─▒:  19 May 2010 01:29
cevaplar─▒n─▒z i├žin ├žok te┼čekk├╝rler. osman bey dedi─činizi deniyorum olur in┼čallah.├žok sa─čolun
Yazd─▒:  19 May 2010 02:22
osman bey o dedi─činiz ilk siteden indirip kurdum ama bi┼či de─či┼čmedi kabul etmedi san─▒r─▒m.o en son yazd─▒─č─▒n─▒z yere de girdim kurmaya ├žal─▒┼čt─▒m ama kurulmad─▒ desteklemedi bilgisayar─▒m.. netten de baya bakt─▒m windows7 ye uyumlu driver bulabilrmiym die ama bulamad─▒m..sad
Yazd─▒:  19 May 2010 15:00
En iyisi daha fazla stres yapmay─▒p, Xp kurmand─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Kolay gelsin.
Yazd─▒:  19 May 2010 23:56
o zor i┼čte.cd room bozuk oldu─ču i├žin format ancak flash la at─▒labiliyo. zar zor format att─▒rabildim zaten.formats─▒z ba┼čka ├ž├Âz├╝m yolu hi├ž mi yok? sad
Yazd─▒:  24 May 2010 13:53
Bios ekran─▒ boot se├žim b├Âl├╝m├╝nde "usb cd rom" se├žene─či varsa onu se├žip, harici bir cd rom ile formatlama yapabilirsin.
Yazd─▒:  24 May 2010 19:30
ben anlam─▒yorum format atmaktan zaten zorla arkada┼č─▒ma att─▒rm─▒┼čt─▒m bir daha att─▒rma ┼čans─▒m da yok pek.. ben format at─▒lmadan bu olay─▒ ├ž├Âzmenin ba┼čka yolu varm─▒ diye soruyorum..ba┼čka hi├žbir driver yok mu benm bilgisayar─▒ma windows7 de uyacak?
Yazd─▒:  24 May 2010 22:54
Ben windows xp'ye d├Ânmek istersen diye formatla dedim. Yoksa Win 7 driver bulma ┼čans─▒n yok gibi bir ┼čey.
Yazd─▒:  25 May 2010 00:51
hadi ya sad peki te┼čekk├╝rederim ger├žekten ilgilendi─činiz i├žin.sa─čolun
Yazd─▒:  22 Jun 2014 00:27
merhaba bilgisayar─▒ma d├╝n format att─▒rd─▒m ┼čimdi sesi d─▒┼čar─▒ veriyor ama kulakl─▒─ča vermiyor ben pek anlamam bilgisayardan ama W8 in ba┼čka bir s├╝r├╝m├╝n├╝ y├╝klemi┼č adam pro olan─▒ ne yapmam gerekir yard─▒m ederseniz sevinirim ses ayarlar─▒na bak─▒yorum Teredo Tunneling Pseudo-Interface diye yazan bir k─▒s─▒mda sar─▒ ├╝nlem i┼čareti var bu ayg─▒t ba┼člat─▒lam─▒yor diyor bunla alakal─▒ olabilir mi sad
Yazd─▒:  23 Jun 2014 13:08
Ses kart─▒n─▒n driver dosyalar─▒n─▒n y├╝klenmesi gerekiyor.
Format atan yere g├Ât├╝r├╝rseniz sorunu ├ž├Âzerler.
Ana Sayfa