»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / Microsoft Excel için YTL hücre biçimi desteÄŸi

Microsoft Excel için YTL hücre biçimi desteği:

Yazdı:  07 May 2006 21:00   Son düzenlenme: osman
Yeni para birimimiz olan YTL'yi excel 2000/2002/2003 sürümlerine eklemek için microsoft Ytl eklentisini 
buraya tıklayarak indirip çalıştırın.

Dosya kendini Library klasörü altına atacaktır.
Şimdi herhangi bir excel dosyanızı açın.
Araçlar -> Eklentiler bölümüne girin. Karşınıza minik bir pencere gelecek, orada ki "YTL Eklentisi" yazan kutuya işaret koyun.Tamam tıklayıp çıkın.

Şimdi excel'de hücreleri biçimlendirden, para birimine girin ve işte YTL karşınızda...

Karşınıza YTL yerine gene TL geldiyse panik yapmayın grin_1

Başlat -> Ayarlar -> Denetim Masası -> Bölge ve Dil Seçeneklerine girin.
"Türkçe" yazısının yanında bulunan "Özelleştir" bölümüne girin. Üstte ki "Para Birimi" bölümüne tıklayın. Para birim simgesi yazan yerin yanından YTL seçip, Uygula dedikten sonra, Tamam diyerek çıkın.Şimdi excel'den YTL simgesini tekrar kontrol edin.

Oldu ya, dil seçenekleri bölümünde YTL yoktu. O zaman XP'de YTL birimi kurulu değil demektir.

Şimdi, buraya tıklayarak XP Yeni Türk Lirası para birimi simgesi çeviriciyi indirip çalıştırmalısınız.

Şimdi dil seçenekleri bölümüne yukarıda anlattığım şekilde tekrar gidin ve YTL simgesini seçerek onaylayın.

Artık Excel'e girebilirsiniz. Yeni Türk Lirası simgeniz hayırlı ve uğurlu olsun... cool
Ana Sayfa