»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

C-media AC97 ses sorunu:

Yazdı:  25 Mar 2010 03:16
Selamunaleyküm.
Benim ses kartım anakart üzerinde bu güne kadar bi sorunu yoktu ama bu gün bilgisayarımı açtıgımda ses gitmişti herşeyi denedim formatladım tekrar ses driverlarını yükledim. Anakartımın web sitesinden guncel driverlarını aldim ama hala ses yok. görev yöneticisinde herşey normal bir şarkı açtığımda media playerda normal yürütülüyor ama ses yok. Bu sorun hakkında yardımcı olabilirmisiniz?
Yazdı:  25 Mar 2010 16:53
Bilgisayari her yeniden başlatmamda aygıt yöneticisindeki Ses video ve oyun kumandasindaki sekmede C-media AC97 audio device De ünlem isareti cikiyor Tekrar driveri yukledigimde kayboluyor ama yine ses Gelmiyor. kulaklık ve 5+1 ses sistemleriyle de denedim ama yinede ses yok. butun girişleri ses çıkışları olarak gösterttim ama yinede bi faydasi olmadi.. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.. Saygılar
Yazdı:  25 Mar 2010 16:59
Peki Bios ayarlarında onboard ses kartı aktif mi,kontrol ettiniz mi?
Yazdı:  25 Mar 2010 19:48
Åžimdi DediÄŸinizi yaptim outo durumundaydi enabled yaptim ama yine hala ayni sad
Yazdı:  25 Mar 2010 21:23
Onboard dışında harici ses kartınız yok sanırım.Anakart sürücüsünü kaldırıp ccleaner ile kayıt defteri artıklarını temizleyin.Daha sonra sürücüyü tekrar yüklemeyi bir deneyin.
Yazdı:  25 Mar 2010 22:07
Öncelikle ses çıkışlarını (hoparlör) test etmelisin. Ses çıkışların sorunsuz çalışıyorsa, ya ses çıkış yuvasında bir temassızlık vardır ya da ses çıkışların arızalanmıştır.
Yazdı:  26 Mar 2010 00:49
Hopolor ve kulaklikla test ettim ama sonuc yine ayni. seskartındaki mikrofon girişide dahil çıkışların hepsini ses çıkışı olarak gösterdim ama yinede sonuç alamadım
Yazdı:  26 Mar 2010 01:01
Bide şöyle bişey daha var mesela media playerde muzik actigim zaman görsel olarak müzik ritimleride yok. Şarkı yürütülüyor ama ne gorsel nede işitsel bir tepki yok grin_1 yardimi olur belki diye belirtmek istedim.
Yazdı:  26 Mar 2010 10:17
Her açılışta ac97 yüklenmemiş görünüyorsa, bios güncellemesi yapman faydalı olabilir.
Yazdı:  26 Mar 2010 19:40
Yok hocam yine olmadi guncellemeleride yaptim hala ayni. Bu sorun çözülmeyecek sanırsam..
Ana Sayfa