»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

P4M266A-823X ses driveri:

Yazdı:  02 Feb 2010 21:47
s.a osman bey  size yalvarıyorum çok zor durumdayım naptıysam olmadı yapamadım  benim de ses gelmiyor bilgisayarımdan ne ettim yaptım olmadı lütfen bana yardımcı olun  gerçekten size minnettar kalırım
şimdiden teşekkür ederim osman bey bnm görev çubuğunda bile ses simgesi yok ve ses hiç çıkmıyor driver yükledim ama sonuç yine olumsuz
anakartımın
modeli:P4M266A-823X
CHÄ°PSET:VIA P4M266A-823X(VT8751)
SOUTH BRÄ°DGE:VIA  VT8235
LPCIO:ITE IT8705
Yazdı:  02 Feb 2010 22:20
P4M266A Driver sayfasındaki chipset ve ses driverlarını sırayla sisteme kurman gerekiyor. Özellikle VIA'larda chipset kurulmazsa sorun oluyor.
Yazdı:  03 Feb 2010 21:28
sayın karkadaşlarım denedim ama olmadı ikisini de yükledim chipseti de ses driverini de yine aynı her theblue arkadaşımınkini de denedim ama yine olmadı arkadaşlar değerli vaktinizi aıyorum ama lütfen bana yardım edin...
Yazdı:  04 Feb 2010 22:00
driver nasıl yüklenir başlığına bir bak.
Yazdı:  07 Feb 2010 20:47
osman arkadaşım aynen yaptım baÅŸlıklara baktım  ama yine olmadı  driver yüklü görünüyo fakat ses gelmiyor tabi sen daha iyi bilirsin ama veriÄŸin driverler yanlış olabilir mi acaba dediÄŸim gibi driver yüklü ama ses gelmiyor
Yazdı:  07 Feb 2010 23:53
ses simgesi görünmüyorsa, driver yüklü değildir.
Yazdı:  11 Feb 2010 22:01
ddiğin gibi hepsini denedim yükledim baştan sildim günceleştirme şeklinde yükledim bilgisayarı yniden başlatım açma şeklinde denedim ama yine de olmadı ve dediğin gibi driver yüklü değilmiş ama herşeyi denedim yine olmadı arkadaşım
Yazdı:  12 Feb 2010 01:08   Son düzenlenme: gcenin_sesi
s.a osman bey allah razı olsun öncelikle böyle bi site kurdugunuz için yeni konu açacaktm da yeni üyeyim daha bilemedim bnm bilgisayarda hiç ses yok format atıldıktan sonra ses cdlerini de bulamadım o yüzden yükleyemedim anakart modelim KT400-8235     kullandıgı çip seti VIA    iÅŸletim sistemi KT400(VT8377) yardımcı olursanız eger minnettar kalacagım ÅŸimdiden çok tÅŸkler ne zmandr ugraşıyorum yapamadım.bu arada windows xp kullanıyorum.
Yazdı:  12 Feb 2010 17:46
bu arada windows media playerde şarkı açmya çalıştıgımda -Ses aygıtında bir sorun olduğundan Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Bilgisayarınızda bir ses aygıtı yüklü olmayabilir, başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir- yazısı geliyor.ayrıca winamp audio playerde şarkı açmaya çalıştıgımda -bad directsound driver.please install proper drivers or select another device in configuration error code 88780078- yazıo bir de sag alt da ses imgesi yok çana benzeyen şey .şimdiden tşkler vakit ayrıp okudugunuz için.
Yazdı:  12 Feb 2010 22:56
Alıntı:
format atıldıktan sonra ses cdlerini de bulamadım o yüzden yükleyemedim anakart modelim KT400-8235

Aşağıdaki driverları sırayla sisteme kurman gerekiyor.

Chipset Driver
Ses Driver
Yazdı:  12 Feb 2010 23:27
chipset driver yüklemesini yaptım bilgisayarıma da kurmasında yardımcı olurmusunz pek anlamıyorum ksura bakmayın ugraştırıyorum çok saolun
Yazdı:  12 Feb 2010 23:37
ses driverını da yükledim fakat kuramadım sadece masaüstüne klasörlerini çıkarttım daha sonrasını bilmiyorum
Yazdı:  13 Feb 2010 01:15
bu basligi gozden gecirin.
Yazdı:  13 Feb 2010 19:12
İndirdiğiniz dosyalardan öncelikle chipset driverini açın.
Karşınıza win98, w2k/xp gibi klasörlerde çıkabilir.
Windows XP sürücüleri yükleyecekseniz, w2k/xp klasörüne girip, klasör içindeki Setup.exe ya da Install.exe uzantılı dosyalara çift tıklayarak çalıştırmalısınız.  diyor fakat ben chipset driveri yükledikten sonra masaüstüne klasöre çıkarttım ve ardından tıkladıgımda VIA4in1 adlı biÅŸi çıkıyor ne yapmam gerekiyor?
Yazdı:  13 Feb 2010 19:22   Son düzenlenme: gcenin_sesi
ve VIA4in1 üzerine geldigimde sarı kutucukta açıklama: package for the web stub şirket:install shield software corporation gibi şeyler yazıo
Yazdı:  14 Feb 2010 21:55
şuradaki son mesajı uygulayın.
Yazdı:  15 Feb 2010 22:07
ii akşamlar bn dün sizinle msnde görüşmştm bilgisayırma baglanmıştnz siz baglandıgınız sırada birden ekran gitti ve bilgisayar kapandı yeniden basladı msn dışında hepsi çalışıo internete falan girebiliorum fakat msne çift tıklayınca ekran gidiyo bilgisayar yeniden baslatıyor anlamadım nedir acaba sorun bi türlü anlamadım
Yazdı:  16 Feb 2010 22:40
lütfenn yardım edin o gün bilgisayırama baglı oldugunuz sırada birden ekran gitti ve bilgisayar yeniden basladı şimdi msne çift tıklayınca ekran gene gidiyo ve yeniden baslıyor msni sildim bilgisayarımdan yükleyemiyorum da çünkü çogu siteye giriyo fakat msni yüklecegim siteleri açmıyor sunucu bulanamıyor diyor kaç gündür ugraşıyorum yardım edin lütfen
Ana Sayfa