»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

The Virüs (::

Yazdı:  28 Jan 2010 16:47
merhaba bi virüsle başımız belada yardımlarınızı istiyecem.
Soğuk bir kış günüydü.Bir arkadaşım pc sine format atmam arzusuyla yanıma geldi.Neyse dedi ki virüs flash bellekte baktım bir autorun virüsü var sonra onu dostan sildim sonra bi de baktım görev yöneticisine sıvışmış bir yabancı program daha uzantısı .pif sürekli adını değiştiriyor saddam hüseyin bile bu kadar kılık kimlik değiştirmemiştir (: her neyse bu virüsden benim pc de nasibini aldı. Combofix adlı scanner ıle temizlememi önerdiler tarattım %50 odluğunda bu program sonlanıyor anında res çekiyordu pc sonra avira scannerı indirmeyi denedim fakat çoğu siteye girmiyordu facebook açıyordum grin_1 birinden mesaj geldiğinde pop3.mp3 diye dosya indiriyordu (: sonra counter oynamak istediğimde sxe hata vermeye başladı bu virüsden sonra sonra spyware doctor adlı programı yükledim program bozuldu :S açılıp kapanıyordu hemen en son windwosun kurulu oldugu surucuyu formatladım fakat yine aynı durum komple formatladım ama disklerin boyutlarını değiştirdim bide linux kurdum bır dıske benims orun düzeldi fakat diğer arkdaslar komple defalarca formatladılar disklerini ama sorun hala devam ediyor. Bu yüzden 2 adet flash kırdık grin_1 yardım edecek kimse varmı nette çoğu yerde gördüm bu sorunu ama düzeltebilen yok diğer arkadaşlarada faydalı olacağını düşünüyorum..?
Yazdı:  28 Jan 2010 16:50
Bu arada ben o pif uzantılı dosya ıle autorun dosylarını sildim fakat flashı biçimlendirdikten sonra tekrar geldi enteresan belki benim pc den geri bulaşmış oldğunu düşünebilirsiniz ama o zaman benm pc ye bulaşmamıştı daha :S:S:S
Yazdı:  28 Jan 2010 23:14
Boyle bir virüs daha once benimde bilgisayarima bulasmisti, + .EXE uzantili bütün program setuplarina yerlestirmisti kendini. Sildigimde setupta bulasan virüsleri, tekrar kopyaliyordu kendini. Bilgisayari formatlamistim care etmemisti. FLASH Bellegi takmadigim halde.

Neyse ki, C ve D'ye fomat attim kurtuldum bu lanet olasi virüsten, sanirim seninkiside benim basima gelen virüsten. C ve D yi formatlaman gerekiyor diye düsünüyorum. Kolay gelsin.
Yazdı:  29 Jan 2010 01:18
Birden fazla sabit disk varsa, soketlerini çıkartıp sırayla formatlayın ve low level format atın. Tek sabit disk varsa gene low level format atın.

Low level format atılırken, bilgisayarınızı muhakkak UPS cihazına bağlayın ve dikkatli olun.
Yazdı:  29 Jan 2010 21:59
low level düşük seviye derken abi :S
Yazdı:  30 Jan 2010 00:50
low level format programini, buradan indirebilirsiniz.
Yazdı:  30 Jan 2010 00:57
Alıntı:
low level düşük seviye derken abi :S

Biraz araştırmacı ol demek
Yazdı:  30 Jan 2010 05:46
ee burda böyle bir konu üzerine çabalamamda araştırma yaptığımı gösterir grin_1
Yazdı:  30 Jan 2010 06:05
tmm öğrendim abi teşekkürler (: ne zaman bilgisayar alanına soğusam bu formda bir kaç şey görüncü düzeliyor Allah razı olsun çok faydalı oluyosunuz wink
Yazdı:  30 Jan 2010 10:50
Yukarıdaki arama kutusundan geçmiş konularıda bulabilirsin.
Ana Sayfa