»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

Pc'yi Formatlama:

Yazdı:  22 Mar 2006 20:46
Tam iki yıldır windows xp kullanıyorum.,.Programları açıp-kapatırken;yavaşlama,titreme ve kilitlenme olduğu için,yılın beli zamanlarında format attırmak zorunda kalıyorum.Her sene aynı durumu yaşamamam için ne yapmalıyım?Formatlamayı bilen varsa,ayrıntılarıyla açıklar mı lütfen?(kurulum cd'si mevcut)
Yazdı:  07 Apr 2006 12:56
XP CD SÃœRÃœCÃœYE KOY BÄ°LGÄ°SAYARI YENÄ°DEN BASLAT VE BÄ°R TUSA BASIN SORUSU CIKINCA BÄ°R TUSA BASIN VE BEKLEYÄ°N
OTOMATİK SÜRÜCÜLERİ KONTROL EDECEKTİR. EGER BİR TUSA BASIN SORUSU ÇIKMAZ VE XP ACILIRSA TEKRAR YENİDEN BASLAT VE DELETE TUSUNA BAS BİOS PENCERESİ AÇILACAKTIR ORADAN BOOT KISMINA GELİP CDROOM SEÇİP F10 BASIP Y ENTER YAPIN CD DEN OKUMAYA BASLAYACAKTIR.
DİGER BÖLÜMLERİ TÜRKÇE ANLATIYOR KENDİNİZ YAPARSINIZ.
NOT:WİNDOWS YÜKLEME GELDİGİNİZDE HARD DİSKİ 2 YE BÖLMENİZDE FAYDA VAR YANİ C VE D YARATIN C BÖLÜMÜNE 20GB AYIRMANIZ YETERLİDİR.
EGER YAPAMAZSANIZ sayginbiri@hotmail
Yazdı:  19 Apr 2006 20:20
benim bilgisayarım da hoporlerden sen gelmiyoa amö kulaklığı takinca sen geliyor ve de messengerde konuşma yapamiyorum ban bu konuda yardım edecek biri varsa lütfen cevağ yazarsa sevinirim
Yazdı:  19 Apr 2006 21:51
Hoperlör sağlamsa, ses kartının sürücülerini tekrar yükle.
Yazdı:  03 Jun 2006 19:53
slm arkadaÅŸlar pc ye format atmak istiyorım ama cd den yüklerken hardiski görmüyor.bunun  sebebii ne olabilir veye bilen varsa rdımcı olabilirmi....

hardsisk markası:samgsung
sata diye geciyo
Yazdı:  04 Jun 2006 00:37
Setup menüsünden harddiski görebiliyor musun?
Yazdı:  23 Jul 2006 20:49
Merhabalar ben erkan
ben wix xp service pack 2 kullanıyorum. buna ben nasıl format atacam. bir türlü izin vermiyor. eğer cevabı yazarsanız çok sevinirim.
Yazdı:  27 Jul 2006 18:51
arkadaşlar bnde pc de silinmesini istemediğim bağzı programlar ve resimler var bunları nsl yedekliyecem.yani silinmemesi için n yapmalıyım saolun şimdiden
Yazdı:  03 Feb 2007 00:56
pc ye format atarken cd den, hard diski gormuyor dem1ss1n bu sorunu nas1l hallettigini yazarmisin? confused
Yazdı:  03 Feb 2007 13:20   Son düzenlenme: erkan software
selam monowar ben de aynı özelliklere sahip bir hdd kullanıyorum.benimde basıma gelmiÅŸti.güç kablosundan  olabilir.IDE kablosunu kontol et.birde bios da hdd gormeye bilir.hdd anakarta giren kablosunu konrtol et..grin_1birde sunu dene kasa garantisi yoksa içini aç bilgisayarı actıgında hdd dokun elektirik gelip gelemdiÄŸini anlayabilirsin.elektirik gelirse zaten hafif titrer baskada sorun olabileceiÄŸini sanmıyorum.aklıma gelirse daha yazarım.umarım iÅŸine yarar...
Yazdı:  16 Apr 2007 22:54
slm arkadaşlar ben msn adresimi nasıl silcem anlamdım bilen varsa sölesin acil
Yazdı:  29 Apr 2007 15:25
bilgisayarımda messengerı açılmıyıor yüklemiş olmama rağmen, bu arada windowsxp kullanıcısıyım formatlamak için neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz lüfen şimdiden teşekkür ederim.
Yazdı:  29 Apr 2007 15:32   Son düzenlenme: tugba
ya allah aşkına bana yardımcı olun yoksa şimdi atıp kıracam bu pcyi salak makine bi türlü messengeri açmıyoconfusedconfusedmad. bunun soruna ne bilen varsa nolur cvp yazsın lütfen tşk.
Yazdı:  29 Apr 2007 23:36
Formatlama ile ilgili http://www.beles.org/forumum/article167.htm adresinde ki yazımızdan faydalanabilirsiniz.
Yazdı:  04 May 2007 11:27   Son düzenlenme: osman
tugba senin msn sorun gider diyosa tarih saat ayarlarını kontrol et internet satinide güncelle  aynı sorunla bende karşılaÅŸtım yaptım düzeldi
NOT(tarih saaat ayarlarından yapıyosun)
Yazdı:  04 May 2007 11:51
windows xp cd'sini al cd roma tak sonra bilgisayarı yeniden başlat açılırken "delete" tuşuna sürekli bas bios ayarları penceresi açılacaktır ordan "Advanced BIOS Features" seçip entere basın gelen pencereden ikinci sıradakini "CDROM" üçüncüyü "Floppy" dördüncüyü "hard disk" seçip entırlarız sonrasını o sana söyler.
updown
Yazdı:  04 May 2007 11:53
C:\Documents and Settings\Enes\Desktop
Yazdı:  04 May 2007 11:57
arkadaslar format atarken si3112r.sys dosyası bulunamadı dıyor ama cd nın ıcınde var ben bu dosyayı bır yere mı kopyalıyacam
Yazdı:  04 May 2007 12:34
O hatayı Format atarken değil, kurulum yaparken veriyordur ve muhtemelen kurulum cd'si sorunludur.
Ana Sayfa