»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Sosyal / Hikayeler / Cennet Kom┼čusu

Cennet Kom┼čusu:

Yazd─▒:  21 Mar 2006 18:48
Vaktiyle padi┼čahlardan biri ┼čehri dola┼čmaya ├ž─▒km─▒┼čt─▒.Tan─▒nmamak i├žin k─▒yafetlerini de─či┼čtirmi┼č,yan─▒na da bir k├Âlesini alm─▒┼čt─▒.Halk─▒n kendi y├Ânetimi hakk─▒nda neler d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝ ├Â─črenmek istemi┼čti.
        Mevsim k─▒┼č idi.So─čuk,her yeri kas─▒p kavuruyordu.Yolu bir mescide d├╝┼čt├╝.─░ki yoksul bir k├Â┼čede titreyerek oturuyordu.Gidecek ba┼čka yerleri yoktu.Onlar─▒n ne konu┼čtuklar─▒n─▒ merak eden padi┼čah yanlar─▒na sokuldu.
        Fakirlerden ┼čakac─▒ olan─▒ so─čuktan ┼čikayet ediyordu.
       -Yar─▒n cehenneme gitti─čimizde bizim padi┼čah─▒ oraya sokmayaca─č─▒m!Cennetin duvar─▒na yakla┼čt─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝rsem,pabucumu ├ž─▒kar─▒p kafas─▒na vuraca─č─▒m.├ľteki merakla sordu:
       -Onu ni├žin cennete sokmayacakm─▒┼čs─▒n?
       -Tabii sokmam.Biz burada so─čuktan donarken o saray─▒nda keyif s├╝rs├╝n.Bizim halimizden haberdar olmas─▒n.Sonra da kalk─▒p cennette bana kom┼ču olsun.Ben ├Âyle kom┼čuyu istemem arkada┼č,dedi.G├╝l├╝┼čt├╝ler.
     Padi┼čah k├Âlesine:
      -Bu mescidi ve adamlar─▒ unutma!Dedi.
Saraya d├Ân├╝nce mescide adamlar─▒n─▒ yollad─▒.─░ki fakiri al─▒p saraya getirdiler.
Zavall─▒lar ba┼č─▒m─▒za neler gelecek diye korkuyla bekle┼čirken onlar─▒ dayal─▒ d├Â┼čeli bir odaya yerle┼čtirdiler.
      -Burada yiyip,i├žip,yatacak,padi┼čah─▒m─▒za dua edeceksiniz.Cennette size kom┼ču olmas─▒na kar┼č─▒ ├ž─▒kmayacaks─▒n─▒z,dediler.
Padi┼čah ne iyi kalpli imi┼č,de─čil mi? Peygamberimiz yoksula yard─▒m edenleri ┼č├Âyle ├Âvm├╝┼čt├╝r:┬öBir m├╝┬ĺmini d├╝nya dertlerinde kurtaran─▒,Allah,ahiret dertlerinden kurtar─▒r.┬ö
Yazd─▒:  15 Sep 2007 17:00
g├╝zel payla┼č─▒m
Ana Sayfa