»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Sosyal / Hikayeler / Anlaşılmak

Anlaşılmak:

Yazdı:  21 Mar 2006 18:45
Bir dükkan sahibi dükkanının vitrinine üzerinde “Satılık  Köpek Yavruları” yazan bir tabela asarken,yanında küçük bir erkek çocuÄŸu belirdi.”Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?”diye sordu.Adam çocuÄŸa yavruların en az elli dolar ettiÄŸini söyledi.Çocuk elini cebine attı,biraz bozuk para çıkardı,dükkan sahibine bakıp ”iki dolar otuz beÅŸ sentim var.Onlara bakabilir miyim?” dedi Dükkan sahibi çocuÄŸa gülümsedi ve bir ıslık çaldı.Lady adlı bir köpek dükkanın içindeki kulübesinden çıkıp onlara doÄŸru koÅŸmaya baÅŸladı.

Arkasında beÅŸ tane küçük yün yumağı vardı.Yavrulardan biri,diÄŸerlerinin gerisinden topallayarak geliyordu.Bu,küçük çocuÄŸun hemen dikkatini çekti.

“Bu yavrunun nesi var?” Dükkan sahibi ”Veterinerin dediÄŸine göre,kalçasında bir kemik eksikmiş” diye yanıt verdi.”Hep böyle topallayacakmış”

Küçük çocuk hemen,”Onu almak istiyorum” dedi.Dükkan sahibi “Sahi mi?...O  yavruyu gerçekten istiyorsan sana bedava verebilirim” dedi.

Ã‡ocuk dükkan sahibine yaklaÅŸtı ve öfkeyle “Onu bana bedava vermenizi istemiyorum.Bu yavru da diÄŸer yavrular kadar deÄŸerli.Fiyatı neyse size ödeyeceÄŸim.Åžimdi size iki dolar otuz beÅŸ sent vereceÄŸim,kalan parayı da ayda elli sent,elli sent vereceÄŸim” dedi

Dükkan sahibi “O sakat yavruyu ne yapacaksın?O hiçbir zaman diÄŸer köpekler gibi koÅŸup oynayamayacak” dedi.

Küçük çocuk pantalonunun paçasını yukarı kaldırdı ve iki çelik bağla desteklenmiş eğri sol bacağını gösterdi.”Ben de pek koşamıyorum”dedi.

Â“Bu yavrunun da kendini anlayacak birine ihtiyacı var.”
Ana Sayfa