»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?

ekran kartı sorunu:

Yazdı:  24 Jan 2012 22:51   Son düzenlenme: osman
Ekran Kartı hakkında daha ayrıntılı bilgi:

Galaxy GeForce 8400GS 512 MB/ (1 GB TC) DDR3 64-bit Ekran Kartı
Yazdı:  26 Jan 2012 00:12
önemli olan anakart yapısıdır.
Bu tip donanımları araştırmadan sipariş vermemek gerekiyor.
Yazdı:  10 Oct 2012 21:36
Merhaba

Osman bey benim sorum şu herhangi bir işletim sistemine ses,ekran vs. gibi drivelerin pc markasına uygun diriver olması şartmıdır?

Ben bilgisayar tamiri öğrenmek amaçla kursa başlıyacağım ve henüz gidip sormak nasip olmadı örneğin bir bilgisayarcıdan format cd si alsam ne kadardır pc nin ihtiyaç duyduğu driverlar mevcutmudur onlar için ayrı driver almak gerekirmi? Bunları merak ediyorum.

Sizinde anladığınız gibi pek anlamıyorum bilgisayardan (= Bir sorum daha var laptap bilgisayarım var markası acer ramini nasıl yükselte bilirim,ve ÅŸarj almıyor yalnız fiÅŸe takıp  çalışıyor bataryadan dolayı olabilr mi?

Yardımlarınızı rica ederim.

SAYGILARIMLA

Özgür..
Yazdı:  11 Oct 2012 23:40
Merhaba,

Bilgisayarın içindeki bir çok donanım, farklı üreticilere aittir.

Mesela;
Anakart - Asus
Ekran - Nvidia
Ram - Kingston
Ses - Realtek
Wireless - Atheros markalardan oluÅŸabilir.
Bir masaüstü bilgisayar toplayıp, üstüne istediğin markayı koyabilirsin.

Driver kurulumunda, cihazda kullanılan donanıma uygun driver kurulumu yapılması gerekmektedir.
Driver, ilgili donanımın bilgisayar ile sorunsuz olarak çalışabilmesi için gerekli olan küçük yazılımlardır.

Yanlış yüklenen bir driver, ilgili donanımın çalışmamasına hatta bazen mavi ekran hatalarına neden olabilir.

Acer cihazın muhtemelen  ddr2 ram kullanıyordur. Bunu da bataryanın bitik olduÄŸundan yola çıkarak belirtiyorum. Yeni batarya sorununu çözebilir.

Batarya ve ram konusunda konusunda uzman bir bilgisayar servisinden yardım alabilirsin.
Orijinal batarya pahalıdır, yan sanayi batarya işini görür.
Yazdı:  16 Dec 2013 22:52
Benim Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz 2 GB Ram War 1 gb ekran kartı Asus pc kullanıyorum Minecraft Açılmıyor
Yazdı:  10 Mar 2014 23:33   Son düzenlenme: osman
ya bnım pc sag alt kosesınde ses sımgesı kayboldu ve ses cıkmıoo ses efekt ve aygıtları dedıgımde sesı acamıom resmen donmöus
Yazdı:  15 Mar 2014 11:39
Anakart Modelini Öğrenme sayfasına bir bak.
Yazdı:  21 Mar 2014 03:20
cpzu (anakart model bulucu) lingi hata veriyor
Yazdı:  21 Mar 2014 03:24
osman kardeÅŸ Allah'ın selamı üzerine olsun ekran kartı bulamıyorum  yardımcı olursanda olmazsanda  Allah senden razı olsun
dxdiag yazıp arama yaptım
Model : ASUS ATI RADEON 9200
Ana Sayfa