»Kullanıcı: »Åžifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Ä°ÅŸletim Sistemleri ve Donanımlar / XP Home da Bilgisayarim pencerisine sorun

XP Home da Bilgisayarim pencerisine sorun:

Yazdı:  28 Feb 2006 15:33
Bilgisayarim bölümünde C yada D üzerine sag maus ile tiklayinca Bilgisayarim yanit vermio ve sonlandirmak zorunda kaliyorum. Sorun ne olabilir? Tesekkürler.
Yazdı:  28 Feb 2006 16:52
Sorun Ram'dan kaynaklanıyor olabilir.
Sistem toplarken veya yeni bir ram ekleyeceğiniz zaman her iki ram'in de aynı marka olmasına dikkat etmelisiniz.
Bütçeniz uygunsa Kingston marka ram kullanmanızı tavsiye ederim.Genelde geçersiz işlem yürütmeleri, kilitlenmeler ve mavi ekran hataları ram'dan kaynaklanmaktadır.
Yazdı:  28 Feb 2006 17:15
sorunun ram dan kaynaklanmadigina eminim. xp yi yeni format üstüne yeni kurdum ve driverlar ile winows update öncesine bu sorun yoktu. daha önce ayni sorunu yasadigim icin yeni kuruma ihtiyac duymustum. ayrica daha önce ntfs olan sistemi fat32 olarak degistirdim.
ayrica ram 1 adet 512 kingston
Yazdı:  01 Mar 2006 03:33
Aynı sorunu daha öncede yaşadıysan sorunun donanımsal olabilir.Yada windows update yapınca sorun oluyorsa, mevcut sürücülerden birinden kaynaklanan bir sorunda olabilir.
Windows updade ettikten sonra sürücülerinin web sitelerinden en son güncel sürümlerini (özellikle ekran kartının) yükleyebilirsin.
Yazdı:  04 Mar 2006 21:10
sorun XPHomeDE (Almanca) üzerine türkce ms office2000 kurduktan sonra karsima cikiyor.. (ilk yazisiman beri 3 üncü formatim bu) grin_1 ne yapmali
Yazdı:  05 Mar 2006 15:56
Almanca ms office kur grin_1
Ana Sayfa