»Kullan─▒c─▒: »┼×ifre: Beni hat─▒rla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting Nedir?:

Yazd─▒:  29 Jan 2006 19:23
Reseller Hosting Hakk─▒nda Bilgiler:

Reseller kelimesi tekrar pazarlayan anlam─▒nda alg─▒lanmal─▒d─▒r.

Hosting ┼čirketlerinde sat─▒lan paketlere dikkat ederseniz reseller paketleri de bulacaks─▒n─▒z. Bu reseller paketleri ile hi├žbir altyap─▒ya sahip olmadan hosting ticareti yapmak m├╝mk├╝nd├╝r. T├╝m gerekli altyap─▒ hosting ┼čirketi taraf─▒ndan sa─član─▒rken sat─▒┼člar─▒ kendiniz ger├žekle┼čtirerek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Yapm─▒┼č oldugunuz bir nevi komisyonculuktur.

Reseller paketi sunan hosting sitesine giderseniz, bu paketlerin genel paketlerden daha pahall─▒ olduklar─▒n─▒ g├Âreceksiniz. Ancak fiyat ile birlikte bu reseller paketlerinin olanaklar─▒n─▒n da daha fazla oldu─ču dikkatinizi ├žekmi┼čtir. Bir reseller paketi i├žerisinde bir├žok site bar─▒nd─▒rmak m├╝mk├╝nd├╝r.

Bu paketleri sat─▒n al─▒p sonra kendi ismi alt─▒nda daha y├╝ksek bir fiyata satanlara reseller denir. Haliyle hosting al─▒rken resellerlerden hosting paketi almak asl─▒nda ├Ânerilmez. Bir ├╝r├╝n├╝ sa─člayandan do─črudan do─čruya almak, bir arac─▒ veya komisyoncudan almak her zaman daha ak─▒lc─▒d─▒r. Hosting hizmeti i├žin de bu kural ge├žerlidir.

Bir reseller ile anla┼čman─▒n bir├žok eksi y├Ân├╝ vard─▒r:
# ─░lk ├Ânce ├╝r├╝n├╝n maliyeti daha y├╝ksek olacakt─▒r: arac─▒ da para kazanmak zorundad─▒r.
# ─░kincisi ise teknik hizmetin h─▒z─▒ olumsuz y├Ânde etkilenecektir: bir sorun oldu─čunda siz arac─▒ ile ileti┼čim kuracaks─▒n─▒z ve sorununuzu anlatacaks─▒n─▒z; arac─▒ da sonra kendi a├ž─▒s─▒ndan sizin anlatt─▒klar─▒n─▒z─▒ ( sorunu kendi iyi anlad─▒ysa tabi├« ki ) kendi ac─▒s─▒ndan hosting┬ĺi sa─člayan ┼čirketin teknik destek b├Âl├╝m├╝ne ilecektir...

Kaynak : hosting.gencturk.net
Yazd─▒:  13 May 2007 16:02
Merhaba; arkada┼člar ben internet kullan─▒mda yeni olan 52 ya┼č─▒nda bir insan─▒m. Halen yay─▒nda olan bir sitem var. Fakat internetten alan ve domain satma i┼či ilgimi ├žekti. Bunu yapmak istiyorum. Kafamda baz─▒ sorular var. Bunlarla ilgili cevap verirseniz sevinirim. Reseller almak ├Ânerlmedi─čine g├Âre ne yap─▒lmal─▒. Birde hosting satan sitenin ├Âzellikleri aras─▒nda bulunan domain arama gibi i┼člemlerin yap─▒labilmesi i├žin neler ┼čartt─▒r.
Ya┼čar S─▒dk─▒ Ate┼č
[email protected]
Ana Sayfa